Eesti uudised

Lapsevanema mure: miks õpetajad enam klassiüritusi ei korralda?

Ohtuleht.ee, 22. veebruar 2019 10:42

56 KOMMENTAARI

j
Juhan./ 23. veebruar 2019 13:59
Armsad lapsevanemad kasvatage oma lastest korralikud kodanikud kes hoolivad ka õpetajast.
k
kodanik/ 23. veebruar 2019 09:40
lisaks tuleb veel igasugu jama,kui tahad pilti teha,mõned kukuvad kohe andmekaitsega ähvardama
k
kle . irw k. 16,26/ 23. veebruar 2019 08:52
Mis erastatud ? Päikse tõusust , päikse loojanguni on lubatud liikuda ka nendel maadel , ei tasu selle taha pugeda , kui ei viitsi ,siis teine asi ,aga pane virisema ,et ikka palka juurde vaja ja lapsed on pahad ...
e
endine õpetaja/ 23. veebruar 2019 08:11
Ei riski, sest õpilased ei üritagi enam arvestada õpetaja korraldustega klassis, mis toimuks matkal või väljasõidul??? suur vastutus ja tulemus ettearvatav.
v
Vanavanaema/ 23. veebruar 2019 00:28
See, kas üritusi toimub või mitte, sõltub ilmselt klassijuhatajast ja kindlasti ka koolist. Minu lapselastel on üritusi nii palju, et mitme lapse osamaksudeks jääb rahakott õhukeseks. Tegemist 3-4 klassi lastega.
d
Deneb/ 22. veebruar 2019 22:10
Mis kõige olulisem! Teie armsad võsukesed püüavad ekskursioonil jne. tarbida narksi, alkoholi jne. Üks -kaks õpetajat ei ole võimelised kogu aeg kõigi kõrval olema. Ja siis võib juhtuda , mis iganes. Vastutab ametlikult see õpetaja. Never ever ma 15-18 aastastega koos kuskile sõidan! Molli anda ei tohi! Et kord majas oleks - ainult jutu tasemel - unustage ära! Loomulikult on enamus/pooled vo. mõistlikud noored aga piisab 2 -st kaagist , et asi oleks suur jama. Teha ei tohi õpetaja midagi! Et ise mitte kinni minna. EI mingeid ühisüritusi!
k
Ka õpetaja (praegu veel) / 22. veebruar 2019 20:39
Kõigepealt olen abikaasa ja lapsevanem, kes soovib töövälise aja veeta oma perega. Teiseks on üritused ületunnitöö, mida ei tasustata. Kusjuures isegi tasulist ületunnitööd ei saa teha kohustuslikuks, rääkimata kohustuslikust tasuta ületunnitööst- olenemata ametist. Lisaks: reguleerimata tööaeg ei tähenda piiramatut tööaega, väljaspool tööaega on vaba aeg, selle sisustamise otsustab iga inimene enda jaoks ise. Muuhulgas on grupiekskursioonide korraldamise luba reisiettevõtetel, õpetaja neid korraldada ei tohi.
e
Elsa/ 22. veebruar 2019 19:57
Ei tohi enam ju. Ahistamine. Ja kõik peab lapsevanem kinni maksma. Tol ajal pidi ka muidugi,aga minek ja olek oli teine. Praegusest põlvkonnast on kahju südamest.

k
kartulimutt/ 22. veebruar 2019 18:44
Vanasti oli äge koos klassiga käia kartuleid võtmas. Teenitud raha läks kevadise ekskursiooni fondi. Vahel tundub, et nüüd on kõik head asjad otsa saanud või üksnes suure tasu eest
m
majoor/ 22. veebruar 2019 18:42
Vahepeal tehti ekskursioone nii, et koguti mitme klassi pealt seltskond maksujõulisi kokku. Kaasa sõitsid ka mõned vanemad, nii et tuleks 1 täiskasvanu 10 õpilase kohta. Aga klassiekskursioon on ikka midagi muud, see peaks kollektiivi liitma, ühiseid mälestusi looma, õpetama lapsi väljaspool kooli käituma jne
e
Erika emme/ 22. veebruar 2019 18:38
Minu lapsel oli tore muusika eriklass. Kolmanda klassi ekskursioon tehti Kihnu saarele! Milline usaldus nii noorte õpilaste vastu, milline ettevõtlikkus ja laste tublidus! Pidin lapse viima kl 4 öösel kooli juurde, kust buss väljus. Taksoga. Ta ei virisenud, oli elevil ja nii tragi! Me pere polnud rikas, aga saime selle väljasõidu võimaldada. Siiani imetlen õpetajaid, kes võtsid riski sõita bussitäie rüblikutega merele. Ja mõned lapsed lihtsalt on intelligentsemad kui teised.
s
Stepan/ 22. veebruar 2019 17:08
PJK imelised õpetajad korraldavad ja organiseerivad kogu aeg harivaid käike. Muidugi on tegemist ka suurepärase kooliga.
o
Oma kandis on kõik nii ära erastatud et lapsel pole kuhugi enam minna./ 22. veebruar 2019 16:26
k
kamuu/ 22. veebruar 2019 15:45
Mina arvan, et sellepärast, et tänapäeva lapsi on keeruline "lõbustada". Titest peale on nad läbi käinud kõik spaad, ahaad, kinod. Lasteaiad käivad juba politsei- ja piimandusmuuseumites jne.
m
Minu arvamus/ 22. veebruar 2019 15:40
Ma ei tea ühegi teise elukutse esindajaid, tippspetsialiste, kes ühiskonna arvates oma vabast ajast ja tasuta peaksid tööd tegema. Kui see õpetaja töö nii hästi tasustatud ja kerge on, miks siis kõik need, kes siin kirjutavad õpetajaid kritiseerivalt, ei taha ise suurt raha ja mugavat tööd?
h
hahaa/ 22. veebruar 2019 15:29
Mahvalda läheb annab koolis mõne tunni, näis, kas veel fantaseerib :D

a
Anu/ 22. veebruar 2019 15:29
Laste lõbustamine ja ekskursioonitamine ning sellega seotud korra hoidmine väljaspool õppetunde jäägu lastevanemate enda läbi viia, õpetaja pole selleks kohustatud. Õpetaja viib läbi õppetöös ette nähtud õppekäike ja sellest piisab.
j
Juss/ 22. veebruar 2019 14:59
Eks tänapäeva lumehelbekesed käivad nutitelefoniga googlemapsis kõikjal ära, pole vaja bussiga sõita ja keegi ei viitsi aknastki välja vaadata sõidu ajal, telos on huvitavam:) Lastele lihtsalt liiga suured õigused kätte antud ja kes jaksab võidelda...
e
ema/ 22. veebruar 2019 14:41
Miks ei korralda? Ikka sellepärast, et neil ei ole miljon silma, EU tuleb kallale!
e
endine õpetaja./ 22. veebruar 2019 14:33
See oli kõrvaltee. Üks laps kokkus keset teed ja tuli kolhoosi krusa. Õnneks sai pidama. Õudus. Samal ekskursioonil oli veel paar juhtumit, kus ekskursiooni giid ei arvestanud sellega, et tegemist on lastega. Mõtlesin ekskursioonibüroole kirjutada kaebuse, aga ei kirjutanud. Lõpp hea, kõik hea. Lisan veel, et väljasõitude organiseerimine on seotud ka ohtra telefoni kasutamisega. Need maksab kinni õpetaja - seda peetakse loomulikuks.
j
joh/ 22. veebruar 2019 14:30
kooli ekskursioonid peavad olema kõigile jõukohased. Praegu tagetakse kalleid reise, sest pooltel on raha et maksta 1000 , teisel võimalus 20, kui sedagi. Enne kui lähed Pariisi, käi ära Nuustakul. Kas lapsed tunnevad oma linna, valla vaatamisväärsusi? Need on võimalikud ekskursioonid ja matkad, mida kooli poolt võiks organiseerida koos lapesvanematega.
e
endine õpetaja/ 22. veebruar 2019 14:26
Kui lapsevanem saadab lape õpetajaga ekskursioonile, siis ta õigusega eeldab, et õpetaja on võimeline tagama ohutuse ja järelvalve. isegi siis, kui laste käitumisega pole probleeme, juhtub igasuguseid äpardusi, mis õpetaja ära ehmatavad ja närvi ajavad. toon paar näidet oma kogemustest: * Käisin nõuka ajal vanalinnas mingis muuseumis. Tagasi tulles oli pime. Kesklinnas bussi oodates avastasi, et 7 last on kadunud. Terve õhtu olin hirmul, et mõni vanem helistab, et laps ei ole koju jõudnud. 5kl. oli. * Giidiga ekskursioon 7kl. nõuka aeg. Buss peatus ja vaatlusobjekt oli teisel pool teed.
u
uu/ 22. veebruar 2019 14:22
olid ajad, kui üritusi oli koolis palju. Pioneeriaeg oli huvitav Koondused olid alati mängudega, õppisime laule, laulsime, tantsisime, tegima väikesi matku, võistlusi.Laps-pätte ei olnud. Praegu on olukod ikka väga teine - suhted laste vahel on halvad, halvustatakse, kiusatakse, materiaalselt on suured erinevused ja võimalused erinevad. Õpetajatega ollakse ebaviisakad.Mida ütlevad lapsevanemad, kui neile midagi ei meeldi - lähevad õpetajale kallale selle asemel et orgniseerimisel abiks olla ja initsiatiivi näidata.Ja siis peavad õpetajad organiseerima, vastutama.
k
Kes süüdi? Ikka õpetaja!/ 22. veebruar 2019 14:21
Võõraste laste kasvatamine ei ole veel kõige hullem. Kui aga mõnele vanemale midagi ei meeldi, siis minnakse või kohtusse välja, et oma jonni ajada. Kes on siis "süüdlane"? Muidugi õpetaja. Ja milleks on õpetajale sellist närvipinget lapsevanematega veel igapäevasele lisaks vaja? Klassid, kus õpilastele on juhtunud mõistlikud vanemad, toimuvad ka ekskursioonid ja muud klassi üritused. Kus aga on või üks viriseja lapsevanem, seal õpetajad oma närvide säästmiseks pigem loobuvad igasugustest organiseerimistest, kui nõustuvad pärast pidevat kiunu kuulama.

l
Lapsevanem/ 22. veebruar 2019 14:11
Meil küll korraldas õpetaja kolmanda klassi lastele klassiõhtu ja klassiõhtu algas hommikul kell 8.00, sest õhtusel ajal keegi palka ei maksa. Jõulude ajal lapsevanemate korraldatud kingitusest pole küll keeldunud.
õ
Õpetaja/ 22. veebruar 2019 14:03
eks see sõltub ikka kõik õpetajast. Aga ei tasu unustada, et klassiüritused on kõik õpetaja isiklikust vabast ajast, mingit lisatasu või palka ta selle eest ei saa, lisaks suur vastutus ja närvikulu mittekuuletuvate õpilaste näol. Ka lapsevanemad ise võivad klassiüritusi korraldada, ei pea kõik olema klassijuhataja kaelas, aga siis üteldakse - oi, meil pole aega. Lapsevanemad ootavad, et kool on nagu toru, kus ühest otsast paned lapse sisse, kõik tehakse seal sees ära ja siis teistest otsast saad valmisprodukti kätte.
k
Karm/ 22. veebruar 2019 13:56
Õpetajal on valida inimlikumaid enesetapuvõimalusi, kui reegleid eirava lastekarjaga ekskursioonile minek.
j
juhhannes/ 22. veebruar 2019 13:47
.. et siis kardab minna , noh sinna ... sellepärast ei lähe lastega ekskursile igaks juhuks , äkki saadavad või
õ
õps/ 22. veebruar 2019 13:22
Meil ei ole paika pandud: *mitu õpilast võib ühe õpetaja kohta olema väljasõidul *kas mitmepäevasel ekskursioonil võib õpetaja öösel magada või mitte. Kuidas see vastutus on seotus õpilaste vanusega? *mitmepäevastel käikudel ei saa õpetaja päevarasid ega muud lähetustasu * kas vanema allkirjastatatud paber õpilase teavitamise kohta ja omavastutuse kohta oleks ikka kohtus vettpidav * kas puhkepäevadel korraldatud ürituste ja õhtuste ürituste eest on võimalik saada lisatasu või vabu päevi jne. jne.
l
Lapsevanem K/ 22. veebruar 2019 13:20
v
vast koolilõpetanu ema/ 22. veebruar 2019 13:20
Täna on põhjus selles, et kõik maksab ja lapsevanematel ei ole tihti võimalik üritusi- ekskursioone kinni maksta. Õpetajad teavad seda. Õpetajad teavad, kelle perel ei ole maksevahendeid aga olla tuleb solidaarne. Ei saa nii,et 5 last lähevad ekskursioonile 5 ei lähe. Ainuüksi bussi kulu võib ulatuda 15-20 eurot inimese kohta, rääkimata muudest kuludest.
m
Mahvalda linna lähedalt / 22. veebruar 2019 13:06
Õpetajad on endid ära kurnanud palganumbrite juurde küsimisega ja murega kuidas ikka lihtsamalt ja vähese vaevaga raha kätte saaks , soojas ruumis istumisega ... aga kuidas seda seletada ,et mehed ,kes meie elusid päästavad ja oma eludega riskides põlevatest majadest - hoonetes , autodest saavad poole vähem tasustatud !??

a
aada/ 22. veebruar 2019 13:05
Jah, oli üks aeg, kus lapsed said tasuta ekskurssidel käia, taskuraha toiduks pidi siiski kaasas olema, õpetajad ei kartnud lapsi, nüüd kardavad ja tahavad muudkui palka juurde saada. Klassiõhtud olid toredad ja kuidagi lastevanemate koopereerumine, keegi emme tegi head torti, teine võileibu, kolmas moosivett, ilus oli!
j
Juku õps/ 22. veebruar 2019 13:01
Soomes ei lubata koolilapsi hoovigi riisuma kui kindlustuslepingut taskus ei ole, mingist ühisest väljaspool kooliruume toimuvast üritusest rääkimata. Meil vastutab õpetaja ainuisikuliselt oma rahakotiga nende naakmannide turvalisuse ja tervise eest.
k
Kapsalible/ 22. veebruar 2019 12:49
... ja kui kuhugile võõraste lastega lähed, tee kindlasti laste eest vastutuse kirjalik, notariaalne leping-kohustus !!! Head alustust ! Need kulud muidugi kannad oma taskust ! Ja kui kellelgi pole raha maiustuse, pileti jne. eest tasuda, siis tasu oma rahast, sul rahakott suurem kui õpetajatel !
l
Lapsevanem/ 22. veebruar 2019 12:32
Mul oleks ainult hea meel, kui neid mõtetuid klassiõhtuid ei oleks. Ühes koolis, teises koolis, lisaks veel huvikooli omad- ilmaasjata raisatud aeg lapse suhtes.
ä
Äpp/ 22. veebruar 2019 12:25
Telefonide näppimise üritus?
e
Ema/ 22. veebruar 2019 11:55
See sõltub ikka koolist, õpetajast ja lapsevanematest. Lapsel on käsil kuues klass ja nad on käinud - näinud oi kui palju. Jah alati on kaasas keegi vanematest aga kui sa ise oma lapsesse ei panusta siis kes seda tegema peaks
p
22. veebruar 2019 11:54
pedagoogidel pole enam aega ja vastutus on ka suur.kui lapsega miskit reisil juhtub,siis saab öps karmilt karistada.
õ
õps/ 22. veebruar 2019 11:52
Ületunnitööd ju ei tasustata! Miks peaks keegi tasuta tööd tegema? Ja mitte niisama tööd vaid töö käigus tuleb vastutada klassitäie rüblikute eest. See on meeletu närvikulu. Lisaks on tõesti tänapäeva lapsed ülbed ning närvilised, kunagi ei tea, millal võib mõnele pähe lüüa nt suvalises suunas minema kõndida. Üritusel käigu koos lapsevanematega.

k
Kapsalible/ 22. veebruar 2019 11:45
Austatud lapsevanem ! Keegi ei keela sul tasuta, palka saamata käia lastega, nii omade kui ka laste koolikaaslastega üritustel ! Vaevalt õpetajal võõrana, pole ju seaduslikult tema lapsed, pole rohkem kohustust kui sul ...! Head peale-hakkamist ja tee ära, terve aasta tasuta organiseerimist ! Õpetaja tahab ka elada aga mitte eksisteerida !
r
raha/ 22. veebruar 2019 11:45
Kogu see elu on raha peale taandunud. Need reisid ja üritused on reeglina õppetööst vabal ajal ,seega peaks üritusest osavõtjad õpetajale tunnid (päeva) kinni maksma.Tänapäeva lapsele ei või kõvemat sõnagi öelda ,kohe lähevad kaebama .Ükski õpetaja ei taha sellist vastutust võtta.Kui vanemate soov on et üritusi oleks organiseerigu ise ja vastutagu .
a
Aga/ 22. veebruar 2019 11:42
Peaasi, et eurorahad arvele kukuvad. Niikaua, kui on ette näidata veised on koik ok. Söök ja jook loomadele pole olulised. Raha , raha, raha.... Kui rahad ära kukuvad, ei pea keegi loomi enda omadeks. Peab ju toitma, jootma hakkama oma raha eest
r
Rabamatk/ 22. veebruar 2019 11:34
Palk nüüd nii nadi ikka ei ole, võrreldes paljude teiste elualadega. See juba ikka patujutt.
j
ja lisaks/ 22. veebruar 2019 11:31
ropendatakse ja saadetakse õpetaja heasse kohta.
b
Bärdik Barby/ 22. veebruar 2019 11:31
Pärdikute lõbustamine on papa-mamma ülesanne.
ü
üks vaatevinkel/ 22. veebruar 2019 11:30
See oleneb koolist. Kui juhtkond toetab õpetajaid probleemide tekkimisel, mitte ei ütle, et igaüks tehku oma tööd ja direktor ei taha neist teada.
k
Kulla Liina/ 22. veebruar 2019 11:29
Aga , kui sinu lapsega reisil õnnetus juhtub, oled esimene, kes õpetaja süüdi mõistab. Jah on vaja vanema allkirja, kui õpetaja kooli territooriumilt lahkub( euroopa koolides). Pane ennast õpetaja seisusesse ja usu mind, sa ka ei taha vastutada vabaaja üritustel tekkinud õnnetuste pärast. Kõik näitavad kohe õpetaja suunas. Ime üldse , et mõni õpetaja julgeb koolis õpetada. Kõikide lapsed on excellent aga õpetaja on paha ja kiuslik.

k
K/ 22. veebruar 2019 11:23
Ma enam ei korralda neid,sest lapsed on muutunud. Ja ka lapsevanemad on muutunud. Veel 15 a tagasi oli klassiõhtute korraldamine lust ja lillepidu, sest lapsed olid vastutustundlikumad, hakkajamad ja klassikaaslastega sõbralikumad. Nüüd ei julgeks ma küll enam oma ainuvastutusele kogu klassi lapsi võtta,sest lapsed on närvilisemad, nõudlikud ja lapsevanemad näitavad iga asja peale näpuga õpetaja poole. Enam ei mõisteta,et lapse kasvatamine on lapsevanema,mitte kooli töö.
õ
õpetaja/ 22. veebruar 2019 11:15
Meie kooli lapsed küll käivad igal pool..on nn projektipõhiseid käimisi kui ka niisama. Mure on, et on osamakse ja kõigil lihtsalt pole maksta ja õpetaja siis peab nende rahadega jamama. Lisaks on lapsevanemaid, kes on vastu ...rääkimata muudest probleemidest, mida siin on ka mainitud...suurema kollektiiviga, peab olema lisaks vähemalt kaks õpetajat, sageli pole leida, kes veel kaasas oleks...
e
Eks / 22. veebruar 2019 11:13
Vanem võtku 30 võõrast last ja vaadaku, kui tore on nendega reisida. Mõni laps pole elus kuskil käinud, ei jaga maad ega mütsi. Kaob sul Frankfurdi või Gatwick lennujaamas ära? Mis teed siis? Need pole nagu Tallinn -6 väravat. Jäävad kuskile vahele ( metroo, rongiukse) Alles oli ju kus õpetaja jäi süüdi, sest laps ei vaadanud, kuidas üle tee ohutult saab! Mul võtab igasuguse isu ära kasvatamatu 3/4 lapsega ühes lennukis /rongis olla. Mina reisin vaid oma lapsega ja seda iga 2 kuu tagant. Pole probleemi. Koik suured lennujaamad selged
l
Lapsevanemad pangu ise punt kokku./ 22. veebruar 2019 11:11
Minge tehke neid klassiõhtuid kas või mängutubades. Samas on nii, et keegi peab neid orgunnima. Söögid - joogid - nõud. Siis on paar "lolli" , kes selle kokku ajab ja veel rohkem, kes ei taha kulusid kinni maksta. Koristamine on ka siis jube kole töö. Milline kisa on siis seal mängutubades! Klassiõhtul peab olema mingi teema ja tegevused. 30 korraga mingit tegevust leida on raske, ikka on neid et jama ja igav ja titekas. Bussid on nüüd ikka jube kallid, kunagi sai kellegi töökoha kaudu soodsalt bussi. See polegi odav lõbu ja siis on kahju neist kelle vanemad ei saa või ei raatsi
õ
Õpetaja/ 22. veebruar 2019 11:02
Väga raske on midagi organiseerida, kui iga liigutuse jaoks on vaja õpetajal võtta lapsevanema nõusolek.
l
Lapsed ei oska käituda ekskursioonidel. / 22. veebruar 2019 11:01
Sest õpetaja tahab ka nädalavahetusel puhata ja oma lastega olla. Olles 4 lapse ema ja püüdnud ka laste üritustel osaleda, sest neil on ju vaja silm peal hoida. Mõnikord vaatan, et appi-appi , vaene õpetaja. Loodusesse saades on lapsed nagu kevadised vasikad, jooksevad suvalises suunas. Teevad rumalusi, lõhuvad loodust. Mõned on olnud eriti toredad ja hakanud linna lähedalt kellegi ütlema kodu minema. Hea, et nägin valgeid kilekotte puude vahel välkumas. Õpetaja oleks end surnuks muretsenud. Siis pole raatsitud lastele jäätist osta ja mõni siis kasutab taskuraha ning kohe 3 jäätist.
m
Modereeriti/ 22. veebruar 2019 10:55
Õpetaja on ka inimene, kellel on lapsed toita ja liisingud. Hambaarst ei ravi tasuta hambaid. Igaüks võtku ise laps ja rännaku.
a
Aga/ 22. veebruar 2019 10:53
Sellepärast, et vastutus on nii suur! ma ka ei viitsi võõraid lapsi kasvatada. Miks õpetaja peab tasuta üritusi tegema. Kui sina ravid hambaid , miks sa ei lähe Nv või riigipühadele tasuta hambaid ravima? Tööpõld on lai. Õpetaja saab nii nadi palka, et suvel toime tulla 3 kuud , korjavad Soomes maasikaid või lüpsavad lehmi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee