Foto: Teet Malsroos
Toimetas Triinu Laan 20. veebruar 2019 09:00
Stroomi rannas toimunud väidetava ründe ohvri Mary Krossi advokaat Oliver Nääs on esitanud politseile taotluse kriminaalasja toimikuga tutvumiseks. Pärast seda on võimalik vaidlustada uurimise lõpetamine.

"Saame kinnitada, et selles kriminaalasjas on kannatanu esindaja esitanud taotluse kriminaalasja toimikuga tutvuda ning see võimaldatakse talle seaduses ette nähtud 10 päeva jooksul," ütles PPA pressiesindaja Marie Aava ERR-ile.

Läinud aasta 28. novembril teavitati politseid, et Stroomi rannas rünnati koeraga jalutanud naist. Asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

Uurimise käigus vaatasid politseinikud üle hulgaliselt turvakaamera salvestisi, analüüsisid kõneeritusi, kuulasid üle tunnistajad ning vestlesid korduvalt väidetava kannatanu, 49aastase naisega. 

Möödunud nädalal selgus, et väidetava rünnaku kohta esitas politseile kaebuse ettevõtja ja Kõue mõisa omanik Mary Jordan, kelle abikaasa on Reformierakonna poliitik ja riigikogu saadik Eerik-Niiles Kross.

„Üsna pea sai selgeks, et kannatanu ütlused ei ühti politseiuurijate kogutud tõenditega, sealhulgas tõenditega sündmuskohalt. Kannatanu andis vastuolulisi ja ajas muutuvaid ütlusi. Kogutud info ei viita, et naine rünnaku ajal nimetatud piirkonnas viibis. Tänaseks on meil alus arvata, et kannatanu kirjeldatud rünnakut aset ei leidnud,“ selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

Sel põhjusel alustas politsei eelmisel nädalal kriminaalmenetlust võimalike valeütluste andmise kohta. 

"Kogutud tõenditest ilmneb, et naise ülekuulamisel antud ütlused ei vasta tõele – näiteks ei nähtu turvakaamera salvestistest, et naise autoga oleks Stroomi randa sõidetud ning ka naise telefoni asukohta kontrollides ilmnes, et sel ajal ei olnud naine Stroomi ranna piirkonnas. Arvestades asjaolusid on hetkel põhjendatud uurida, kas naine on andnud teadlikult politseile valeütlusi," ütles kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Natalja Lebed.