Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

Menopausiga võib kaasneda kaalutõus 10–13 kg. Kas seda on võimalik vältida? 

Sirowa Tallinn AS, 5. märts 2019, 13:35
 Pexels
Menopausi kogenud naised on suuremate murekohtadena välja toonud lisaks unetusele, öisele higistamisele ja tujukusele ka olulise kaalutõusu. Ainevahetus aeglustub, suureneb keharasva protsent ja vöö ümbermõõt ning lihasmass väheneb.

Kaalutõusu saab esmalt ohjes hoida liikumise ja tervisliku toiduvalikuga, kuid fakt on see, et kui naine on 45aastane või vanem, siis neerupealiste hormoonide tootmine väheneb, ainevahetus aeglustub ja rasvad hakkavad ladestuma. Vähesed õnnelikud, kes sel perioodil kaalus juurde ei võta, kuid üldiselt on keskmine kaalutõus 10–13 kilo.

Mis on ennetavateks võimalusteks, et ära hoida olulisel määralt menopausiga seotud kaalu tõusu?

"Ravi Cimicifuga ekstraktiga võib aidata vähendada neid füüsilisi muutusi," vastab prof. dr. Petra Stute. Eelmisel aastal tutvustas prof. dr. Petra Stute Berni Ülikoolist uuringut kobar-lursslille (Cimicifuga racemosa) ekstrakti mõjust kaaluiivele menopausi ajal.

Prof. dr. Petra Stute Sirowa Tallinn AS

Uuring näitas, et Cimicifuga racemosa risoomist saadud kuivekstrakt aitab leevendada, mitte ainult klassikalisi klimakteerilisi kaebusi nagu kuumahood või higistamine, vaid ka keskmise ja pika kestusega tagajärgi nagu kehakaalu tõus ja metaboolsed häired.

Taimne ravim Climofemin sisaldab kobar-lursslille (Cimicifuga racemosa) risoomi kuivekstrakti, mis on näidustatud menopausaalsete sümptomite raviks. Käsimüügiravim, saadaval apteekides. Sirowa Tallinn AS

Menopausaalsete sümptomitega naistel ei muutunud 13 mg kobar-lursslille ekstraktiga ravimisel kehakaal ega metaboolsed parameetrid. "Kaalutõus on sageli seotud ebasoodsate muutustega metabolismi ja glükoositasakaalu kajastavates vere parameetrites, mis võib halvimal juhul areneda düslipideemiaks, insuliiniresistentsuseks ja 2. tüüpi diabeediks,“ ütleb uuringu juht professor Dr med Petra Stute.

Maksarakkude in vitro uuringud näitavad, et Climofemin aktiveerib maksa ensüümi AMPK (AMP-aktiveeritud proteiinkinaas), mis omab keskset rolli lipiidide ning glükoosi metabolismis. "Seega kobar-lurslille toimed on positiivsed ja lisaks näitavad, et efektiivsed alternatiivid hormoonasendusravile mitte ainult ei või leevenda menopausaalseid sümptomeid, vaid võivad tuua ka täiendavat kasu."

Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga. Müügiloa esindaja: Sirowa Tallinn AS

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee