(Illustreeriv foto) Silmast silma rääkides ei julge kolleeg midagi paha öelda, seljataga aga...Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 19. veebruar 2019 21:55
Mitu mainekat Prantsuse ajakirjanikku kaotas hiljuti töö või pidi võtma pausi, sest mehed ahistasid ja mõnitasid salajases Facebooki grupis tuntud naisi, ka endi kolleege.

Salajase Facebooki grupi nimeks oli League du LOL ehk LOLi liiga. Lühend LOL tuleb inglisekeelsest netislängist, laughing out loud ehk „naeran kõva häälega“. Tegemist oli meesajakirjanikke ühendava trollimisgrupiga, milles toimus koordineeritud tegevus silmapaistvate naiste mõnitamiseks, naeruvääristamiseks ning ka ahistamiseks. Grupi liikmed lõid koos sotsiaalvõrgustikes libakontosid, et tuntud poliitikuid, ühiskonnategelasi, isegi omaendi kolleege sõimata ja ahistada. Mehed aasisid naisi nende selja taga, tehes muu hulgas naiste kohta vägistamisnalju ja muud pornograafilise sisuga „huumorit“.

Vahel läks mõnitamine veebist kaugemalegi, näiteks helistas üks mees teadusajakirjanik Florence Porcelile, tegi temaga telefonitsi justkui tööintervjuu ja postitas selle siis avalikult kõigile kuulamiseks üles. Naine rääkis, et sündmus oli tema jaoks väga alandav. Prantsuse ajakirja Les Inrockuptibles toimetaja David Doucet tunnistas, et pilakõne taga oli tema ja palus prl Porceli ees vabandust.

BBC kirjutab, et meesajakirjanike salajase grupi paljastas ajaleht Libération, mille enda kaks töötajat oli grupi aktivistide seas. Mõlemad meesterahvad palusid samuti avalikult vabandust.