Elodie ja Ebony (pildil) on õnnelikud, noor ema plaanib lapse kasvatamise kõrvalt ka ülikooliõpingutega jätkataFoto: SWNS / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 19. veebruar 2019 20:19
18aastast inglannat Ebony Stevensoni tabas detsembri alguses ootamatu terviserike. Tüdruk vajus koomasse ning ärkas sellest alles neli päeva hiljem. Ärgates sai ta oma suureks ehmatuseks teada, et on vahepeal arstide abiga tütre ilmale toonud.

BBC kirjutab, et Ebonyl on üliharuldane meditsiiniline seisund nimega uterus didelphys ehk kaksikemakas. Ühes neist, seljapoolses emakas, kandis ta enese teadmata last. Tal polnud ees nn beebikõhtu, ta ei oksendanud ning tal ei jäänud kordagi menstruatsioon ära. See toimus siis tänu teisele emakale.

6. detsembri õhtul tabasid tüdrukut krambihood, ta kukkus vannitoa põrandale maha ja tema hirmunud ema kutsus Ebonyle kiirabi. Arstid tuvastasid neiul preeklampsia, tõsine rasedustüsistus, mida saab ravida vaid sünnituse esilekutsumisega. Ebony oli ise selleks ajaks juba koomasse vajunud ning arstid tõid tema lapse ilmale keisrilõikega. Arvestades lapse kaalu usuvad arstid, et õige sünnituse aeg oligi väga lähedal.

Ebony kirjeldab, et kui pärast neli päeva kestnud koomat üles ärkas, pistsid arstid talle kohe „pambu“ sülle, kuid tema lükkas lapse esimese ehmatusega tagasi. Ta oli alles meeltesegaduses ega mõistnud üldse, mis toimub ega saanud aru, kuidas ta oli vahepeal lapse saanud. Arstid viisid lapse uuesti minema ja lasid Ebony emal talle rahulikult seletada, mis vahepeal selgus.

Seejärel palus Ebony oma tütart uuesti näha. Sel korral, kinnitab ta, oli tegemist imeilusa ja rahuliku hetkega. Ta pani lapsele nimeks Elodie ning räägib, et ehkki kõik algas suure valu ja šokiga, on Elodie tõeline väike ime, keda ta maailmas millegi vastu välja ei vahetaks. Ebony plaanib veebruari lõpus tagasi kooli minna ja õpinguid jätkata, et kunagi füsioterapeudiks saada.