Maailm

Norra plaanib eestlasest puksiirautojuhi korduvate liiklusrikkumiste eest välja saata (23)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. veebruar 2019 16:49
(Illustreeriv foto)Foto: PantherMedia/Scanpix
Norra võimudel on villand eestlasest, kes korduvalt liikluseeskirju rikub ning ei näi tahtvat ei õppust võtta ega trahve maksta. Edela-Norra immigratsioonibüroo esindaja sõnul võetakse loodetavasti lähipäevil vastu otsus ohtlik liikleja kodumaale tagasi saata.

Eestlasest puksiirautojuht on ametniku sõnul ohuks nii Norra teedel kui ühiskonnas laiemalt, vahendab Norra Rahvusringhääling. Politsei on meest tema töömasinaga korduvalt erinevate liiklusrikkumiste tõttu kinni pidanud. Trahvide maksmise või liiklusstiili muutmise osas ta erilist tahet üles pole näidanud.

Viimati peeti ta alles eelmisel nädalal Eigersundi kandis kinni. Talle määrati 10 000 Norra krooni trahvi (umbes 1026 eurot). Lisaks sellele on tal veel 30 000 krooni (u 3080 eurot) suurune võlg maksmata trahvidest. Kokku on liikluspolitseinikud mehel registreerinud üheksa liiklusrikkumist, neist viis eelmisel aastal. Selle aasta esimese kahe kuuga on ta juba kahel korral politseile vahele jäänud.

Norra politsei loodab sõidukijuhi lõplikult riigist välja saata, et mees ei saaks ka pärast korraks Eestis käimist Norra teedele segadust külvama naasta, nagu ta võimude sõnul korduvalt on teinud.

Samal teemal

06.10.2018
Eestlased Soomes: siin pole roosiline, aga Eestis sellist raha ei teeniks