Marek Helm Foto: Tiit Blaat/ Ekspress Meedia
Ärileht 19. veebruar 2019 08:12
Paar aastat tagasi maksuameti peadirektori kohalt Nortalisse tööle ja selle tõttu Lähis-Idasse läinud Marek Helm ütleb, et poliitikas peaks minema kogu aur Eesti tuntuse suurendamisele, mitte arutamisele, kus saaks veel makse tõsta.

Kuigi Helm on kaks ja pool aastat elanud tegelikult Omaanis, osaleb ta äridelegatsiooni liikmena peaministri büroo ja EAS-i korraldatud Dubai visiidil. 

Helm sõnas, et kogu Eesti valitsuse ja ministeeriumite tegevus peaks olema mõõdetud selle järgi, kui palju ettevõtteid nad suudavad välisturgudele viia ja lisas, et neile kõigile tuleks näidata, kui suur on maailm väljaspool Eestit. Hetkel ollakse tema hinnangul Eestis sellest mõtteviisist kaugel ja äärmiselt oluline on teada, mida teised maailmas loovad, sest IT-lahendusi, mida meie trumbiks peetakse, teevad ka teised ning vahel isegi paremini.

Helm tõdes, et tunneb puudust järjepidevast ja eesmärgikesksest tegevusest ja kommunikatsioonist ekspordi teemal ning julgustas ministeeriumites töötavaid ametnikke aktiivselt ja valehäbita osalema müügitöös ning selle toetamises.

Refereeritud artikli täisteksti loe Ärilehest.