Mailis RepsFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Hindrek Pärg 18. veebruar 2019 22:46
Haridusminister Mailis Reps sõnas, et siiani on riik jätnud eestikeelse hariduse korraldamise Ida-Virumaal kohaliku kogukonna probleemiks, aga nüüd on valitsusel võimalik viia kogu piirkonna haridussüsteemi lisaraha.

Reps rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Kohtla-Järve riigigümnaasiumi olukorrast, kus noored saavad mõningaid kursuseid vajadusel läbida ka vene keeles. Diktori küsimuse peale, kas Kohtla-Järvel, Sillamäel ja Narvas on aegade lõpuni ületamatu paratamatus see, et õpilased ei suuda ainult eesti keeles õppida, vastas haridusminister eitavalt, vahendas ERRi uudisteportaal. 

"Kõigepealt, mis meil on riigina vaja tunnistada, on see, et me oleme jätnud selle ainult kohaliku kogukonna probleemiks. Nüüd on riigil võimalik lisaks sellele, et meil on täna kolm kooli Ida-Virumaal palgalisaga, tänu sellele suurele arutelule, missugune roll on eesti keelel ja eesti kogukonnal Ida-Virumaal, tuua kogu Ida-Virumaale see kolmandik palka juurde - 30 protsenti palgatõus, mida on ministeerium ka välja pakkunud."

Vaata pikemalt "Aktuaalse kaamera" videost! 

Samal teemal

Kommentaarid  (23)

no 19. veebruar 2019 10:21
M.Reps on kahepalgeline,ainult jutt on sorav. 2 aastaga ei suutnud eriti midagi korda saata,korrutab kogu aeg,et riik peab, kes sellist juttu usub. Eesti rahvas on ilmselt õnnelik,et Reps presidendiks ei saanud.
Küsimus. 19. veebruar 2019 10:04
Kui kaua see Reps veel haiget juttu ajab.Partei tugi on ikka väga kõva.See ei muuda midagi,et pea tühi on.Ainult ühte asja oskab.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS