Seisukoht

Seisukoht | Keda ikkagi valida? (7)

Deivil Tserp, spordiajakirjanik, 18. veebruar 2019, 17:21
 
Riigikogu valimised lähenevad valguskiirusel ja erakondade väitlused muutuvad üha vihasemateks. Kõrvaltvaatajale meenutavad poliitikute lahingud spordiareenidelt tuttavat vabavõitlust, kus reegleid polegi – vastane tuleb tümitada oimetuks.

Öeldakse, et nutikale valijale on usaldatud pikk õngeritv, mida peab oskuslikult kasutama. Aga kuidas sa sogases vees kuldkala püüad? Eestis ei toimi ju ükski poliitmaastiku kuldreegel.

Keerulisel ajal tasuks panustada kogenud poliitikule, kes peaks ka lihtsureliku huvide eest võitlema. Paraku kehtib tema puhul fraseologism: ei saa täis ega lähe lõhki. Kui loodad ettevõtjana läbi löönud inimesele, siis veendud peagi, et temagi on unustanud ühe lihtsa tõe – viimasel särgil pole taskut! Valid nii-öelda kollanoka, kuuled mõne aja möödudes vabandusi, et vanad hundid surusid ta nurka ega lubanud asjalikke mõtteid ellu viia.

Päris paljud heausksed valijad tammuvad praegu surnud ringis. Siinkirjutaja teeb otsuse alles kaheteistkümnendal tunnil. Loodan, et hägune üldpilt muutub vähemalt natuke selgemaks. Ja küllap paljastub veel mõni Rainer Vakra sugune Vale-Dmitri, keda ei saa üldse usaldada.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee