Maailm

Belgia kohus mõistis eestlasest euroametniku vägistamises süüdi (71)

Toimetas Greete Kõrvits, 18. veebruar 2019, 17:04
Margus RahuojaFoto: Arno Saar
Brüsseli kohus mõistis esmaspäeval vägistamises süüdi 51aastase eestlasest endise kõrge ametniku, vahendab Belgia väljaanne La Dernière Heure. Tegemist on endise lennunduse ja rahvusvaheliste transpordisuhete direktori Margus Rahuojaga.

Margus Rahuojast kirjutas Eesti Ekspress juba 2015. aastal, kuid siis oli juttu sellest, et mees ahistas oma naiskolleegi ning Euroopa Komisjon algatas tema suhtes juurdluse ja vabastas ta uurimise ajaks töökohustustest.

Kuid nüüdseks selgus, et tegemist oli veelgi räigema kuriteoga. Seda  raskendab veelgi asjaolu, et ohver töötas Rahuoja alluvuses. Naine on temast ka 20 aastat noorem.

Rahuoja kinnitab, et on süütu. Tema sõnul toimus tema ja talle allunud naisjuristi seksuaalakt vastastikusel nõusolekul. Mehe väited tuginevad sellele, et naine võis iga kell kontorist lahkuda ning et naine ei helistanud oma poiss-sõbrale ega soovinud minna peole, mis tol hetkel toimus. Seda tõlgendas Rahuoja naisterahva huvina tema vastu.

Kohut mehe tõlgendus ei veennud. Kohtuotsuses seisab: „See, et kaks inimest olid ühes ruumis, ei tähenda, et naine andis nõusoleku.“

Veidi pärast keskööd käis end kehvasti tundnud naine tualetis, kuid pidi minema kontorisse tagasi, et võtta oma uksekaart ja mobiiltelefon. Ilma uksekaardita poleks ta majast väljuda saanudki. Siis lukustas Rahuoja järgmiseks kolmeks tunniks kontori ukse.

Ohvri sõnul ei saanud ta oma mobiiltelefoni kätte. Kohtule esitatud tõenditest ilmneb tõepoolest, et kolme tunni jooksul ei läinud naise mobiiltelefonilt teele ükski sõnum. Küll aga helistas ta ajavahemikus 03.39-03.44 kolm korda kontori lauatelefonilt enda numbrile, et telefoni helina peale see üles leida. Naine rääkis, et see võttis mitu helistamiskatset, kuna ta oli tema kallal toime pandud vägivallast šokis.

Seejärel käis naine tervelt neljas erinevas haiglas, kus tema kallal toime pandud kuriteo tagajärjed fikseeriti. Lisaks füüsilistele vigastustele oli ohver ühe haigla psühhiaatri sõnul ilmselgelt traumeeritud. Naine käib ka praegu, aastaid hiljemgi, endiselt teraapias, et hingehaavu parandada.

„Olen värdjas!“

Rahuoja väited lükkab ümber ka tema enda kõne ohvrile. Telefonikõnes anub mees, et naine talle andestaks. „Ma olen värdjas!“ tunnistab ta kõnes.

Ehkki Rahuoja püüdis kohtus esitleda juhtunut kui vastastikust kirehoogu, kinnitab üks kolleegidest, kes enne keskööd samuti kontoris viibis, et naine lükkas korduvalt ja väga selgesõnaliselt Rahuoja lähenemiskatsed tagasi. Vastastikkusest tõmbest oli asi kaugel.

Kohus mõistis Rahuojale nelja aasta pikkuse vanglakaristuse. Lisaks peab ta ohvrile maksma 25 000 eurot valuraha, ohvri elukaaslasele 5000 eurot ja 5000 eurot materiaalse kahju hüvitamiseks.

Rahuoja plaanib otsuse edasi kaevata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee