Maailm

SURM KOLLEEGI KÄE LÄBI: laohoone tulistamises hukkus viis meest (16)

Toimetas Greete Kõrvits, 18. veebruar 2019 18:48
Aurora linn leinab: kohalikud püstitasid hukkunute mälestamiseks laohoone juurde väikese memoriaali Foto: AFP/Scanpix
15. veebruaril toimunud tulistamises Illinois' osariigis hukkus viis meest ja haavata sai viis politseinikku. Üks ohvritest oli noor mees, kes oli alles esimest päeva tööpostil, kirjutab ABC News. Tulevahetuses politseiga hukkus ka tulistaja, ohvrite endi kolleeg.

45aastane Gary Martin tuli tööle relvaga, aimates, et tema tööaeg ettevõttes, kus oli viimased 15 aastat töötanud, hakkab lõpule saama. Ta töötas Aurora linnas asuvas laohoones, mis kuulub ettevõttele Henry Pratt Company.

TULISTAJA: Gary Martin. Foto: AP/Scanpix

Pärastlõunal kutsus firma personalijuht Martini vestlusele, kus andis talle teada, et tema tööleping on lõpetatud. Koosolekuruumis viibisid veel kaks meest, Martini otsene ülemus ning 21aastane tudeng, kes töötas ettevõttes esimest päeva praktikandina. Tõenäoliselt hukkusid kõik kolm meesterahvast sealsamas koosolekuruumi laua ääres.

Martin tormas seejärelt lattu ning tulistas surnuks kaks lihttöölisest kolleegi – tõstukijuhi ja laotöölise, samuti noore mehe, kõigest 20aastase nooruki. Pihta sai veel üks töötaja, ent tema jäi õnneks ellu.

Ühe ohvri tütar nutab isa nime kandva risti ees Foto: AP/Scanpix

Politsei jõudis pärast ühe töötaja kõnet hädaabinumbrile 911 sündmuspaika nelja minutiga ning otsekohe avas Martin korrakaitsjate pihta tule. Viis politseinikku sai vigastada, kuid mitte eluohtlikult. Martin ise hukkus tulevahetuses.

Aurora linn leinab: kohalikud püstitasid hukkunute mälestamiseks laohoone juurde väikese memoriaali Foto: AFP/Scanpix

Martini minevikus oli juba mitu vägivaldset episoodi, kirjutab Chicago Tribune. 1990ndatel tümitas ta pesapallikurikaga oma toonast elukaaslast ja pussitas teda noaga. Naine jäi ellu, Martin arreteeriti. 2008. aastal peksis Martin  oma tolleaegset tüdruksõpra. Ehkki mehele kehtis selle naise suhtes lähenemiskeeld, tunnistab ta, et nüüd, kus Martin on surnud, julgeb ta esimest korda uksest ilma hirmu tundmata välja astuda.