Krimi

Kaitsja: narkokurjategijale mõisteti liiga karm karistus  (20)

Siim Randla, 18. veebruar 2019, 06:47
Kanepimüük tõi karistuse. Foto on illustratiivne. Foto: Stanislav Moshkov
Tartu ringkonnakohus ei rahuldanud kanepimüügi eest viieks aastaks vangi mõistetud naise apellatsioonkaebust, mistõttu leiab kaitsja Kalju Kutsar, et esmakordse kuriteo kohta on see karistas väga range.

Süüdistuse järgi müüsid Izaura ja ta kaaslased kanepit. Mullu suvel karistas Tartu maakohus Izaurat viieaastase vangistusega. Izaura on varem karistamata, ka kanepikogus ei olnud kaitsja kinnitusel ebatavaliselt suur.

„Iseenesest ei saa sellele vastu vaielda, kuid arvestada tuleks ka neid  karistusi, mida kohtud igapäevaselt samalaadsete tegude eest mõistavad ning reeglina on need tunduvalt leebemad. Viimase aja praktikast meenub vaid üks juhtum, kus karistus oli sarnane – neli aastat vangistust. Tol korral oli süüdistatav, kes oli varem karistatud raske isikuvastase kuriteo eest ning tingimisi vabastatud, käidelnud ca kaks kilo amfetamiini,“ sõnas Kutsar.

Apellatsioonis viitas ta reale kohtuotsustele analoogilistes asjades ja neis mõistetud karistustele. Enne aastavahetust karistas Tartu maakohus meestegruppi amfetamiini käitlemise eest. Kuigi isikud olid ka varem selliseid tegusid toime pannud, pääsesid enamus neist tingimisi karistusega või nn šokivangistusega," märkis Kutsar. 

Kahtlemata peab iga kuriteo eest järgnema karistus, kuid võrreldavate tegude eest mõistetav karistus peaks olema  ligilähedaselt sama range kõigile süüdlastele, lisas ta.

20 KOMMENTAARI

a
Arne Tamm 18. veebruar 2019, 16:53
Kohtunikuna küll väntas nii et jagus. Hästi huvitav on vaadata neid peesse kukkunud kohtunike, kes hakkavad advokaatideks, kohe on häda, et kohtunik määrab liiga palju.
p
Põrguvürst 18. veebruar 2019, 15:08
no maksnud siis ,küll oleks tingimisi saanud--või noomida--oleneb summast--pätistan ju
Loe kõiki (20)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee