Poliitika

Kiidetud küsitluse läbi viinud Keiu Ruus-Lepp: kinnitan jätkuvalt, et ei tunne Rainer Vakrat (58)

Delfi / Ohtuleht.ee, 17. veebruar 2019 17:15
Foto: Teet Malsroos
Üheks peamiseks etteheiteks Rainer Vakra plagiaadijuhtumis on Keiu Ruus-Lepa bakalaureusetöö raames valminud mahuka ja õnnestunud küsitluse kasutamine Rainer Vakra nime all. Ruus-Lepp ütles Delfile antd kommentaaris, et ta ei tunne Rainer Vakrat ega ole temaga ka koostööd teinud.

„Ma ütlesin ja ütlen ka praegu, et Rainer Vakrat ma ei teadnud ja remaga koostööd ei teinud,” märkis Ruus-Lepp Delfile antud kommentaaris.

Täpsemalt Ruus-Lepp esialgu asjast rääkida ei taha, sest soovib enne rääkida tollase projektijuhi ja juhendaja Harri Mooraga, et täpsemalt dokumentidest ise näha, kuidas asjad on.

Samal teemal

„See on üks koht, kus võib öelda, et inimesed mäletavad asju erinevalt,” ei nõustu Ruus-Lepa öelduga Vakra ja annab mõista, et tegi küsitluseosa siiki Ruus-Lepaga koos. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Kolmapäeval kirjutas Eesti Ekspress, et Rainer Vakra ülikooli lõputöö on maha kirjutatud Säästva Eesti Instituudi raportitest ning muu hulgas omastas Vakra teise üliõpilase tehtud uurimuse ja esitas selle enda töö pähe.

SEI poolne projektijuht ja raportite kirjutaja Harri Moora sõnul ei olnud Vakral SEI raportiga mingit seost ning Vakra töös kasutatud küsitluse tegelik autor Keiu Ruus-Lepp on samuti tunnistanud, et küsimustiku tegi tema üksi.

Vakra teatas seepeale sotsiaalmeedias, et kirjutas oma diplomitöö heauskselt, kasutades seejuures ka juhendaja saadetud avaldamata materjale. „Mõistan, et minust oleks olnud korrektne raporti tööversioonile viidata,“ kirjutas Vakra. "Plagiaadisüüdistus on tõsine asi, mistõttu pöördun Tallinna ülikooli poole oma tööle ning selle kaitsmise protseduurile objektiivse hinnangu saamiseks."

Tallinna ülikool teatas, et kutsub sellega seoses kokku akadeemilise komisjoni, et anda hinnang plagiaadi olemasolule ning soovitada õiglaseid lahendeid edaspidiste otsuste tegemisel. Otsused, sh ülikooli lõpetamise ja kõrghariduse diplomi kehtetuks tunnistamise kohta, teeb ülikool haldusmenetluse seadusest lähtuvalt, ütles TLÜ kommunikatsioonijuht Sulev Oll. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee