Eesti uudised

LAPSED KODUÕPPELE JÄTNUD EMA: õpime kõik ained ära kahe koolipäevaga nädalas (106)

Liina Hallik , 17. veebruar 2019, 17:48
Kunstnik Kamille lapsed Livia ja Marc jäid koduõppeleselle aasta algusest.Foto: HEIKO KRUUSI

„Alguses mõtlesin, et no täitsa hull idee! Mis neist lastest niimoodi saab? Kindlasti jäävad täitsa rumalaks. Kes neid suudab õpetada?“ meenutab enda kunagisi eelarvamusi koduõppest ema Kamille. Tänavu tegi ta aga kannapöörde ja õpetab ka ise lapsi kodus.

Kunstnik Kamille lapsed Livia (9) ja Marc (11) on koduõppel olnud jaanuarist saadik. Kamille tegi selle otsuse, kui pere detsembris Kristiine linnaosast Piritale kolis. Ehkki elukoht muutus, jäi laste kool samaks. „Piritalt hommikul kella kaheksaks Kristiinesse kooli jõudmine on ikka paras akrobaatika.“

Kolmandas klassis käiva Livia ja neljanda klassi õpilase Marci vormistamine koduõppele laabus tõrgeteta. „Õpetajad olid ülimalt vastutulelikud, keegi ei teinud takistusi ega üritanud ümber veenda,“ kinnitab ema. „Oleme saanud näiteks käsitööõpetajaga kokku leppida, et laste töö majaehitusel läheb koolitööna arvesse. Teeme lastest pilti, kui nad töötavad, ja saadame õpetajale,“ räägib Kamille. Lauluõpetajaga saadi samuti kokkuleppele: näiteks kui oli vaja pähe õppida eesti hümn, laulsid lapsed selle videosse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. juuni 2018, 17:57
Juhtkiri | Varem kooli?
7. juuni 2018, 10:27
Reps tahab lasteaiahariduse kohustuslikuks muuta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee