Poliitika

Valimiskool nr 3: „Kõigile kõik tasuta“ ehk kuidas filtreerida valimislubadusi (14)

Oliver Lomp, 15. veebruar 2019 20:25
ValimisreklaamidFoto: Robin Roots

Eesti jõudmiseni Euroopa viie rikkama riigi hulka on jäänud vaid kolm aastat! Tundub utoopiline? Ometi lubas Reformierakond 2007. aastal, et 15 aastaga saab see teoks. Tänavuste valimiste eel on erakonnad veidi vaoshoitumad, kuid ometi leiame palju populismi ning juba ammusest tuttavaid teemasid ja lähenemisi.

Tunamullu meie seast lahkunud Svetlana Ivnitskaja nimi ei ütle enamusele midagi, ent tegu on vägagi ikoonilise tegelasega Eesti poliitikas. Ivnitskaja oli sarikandideerija, kes püüdles üksikkandidaadina riigikokku kolmel korral. Paraku ei saanud häältesaak kunagi isegi kolmekohalist arvu täis. Järjekindel naine ei jätnud aga jonni ja lõpuks tasus see ära. Vähemalt tuntuse mõttes. 

2014. aastal Euroopa Parlamenti kandideerides tõusis Ivnitskaja hetkeks lausa megakuulsuse staatusesse ning poliitikahuvilistele jäi ta sellest ajast igavesti südamesse. Nimelt pääses Ivnitskaja ERRi stuudiosse oma lubadustest kõnelema ning räägitu oli nii monumentaalne, et sai valimiste eel ERRis kõige menukamaks klipiks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.02.2019
Valimiskool nr. 2: Peibutuspardid ja häältemagnetid. Kellest saab uus Indrek Saar? Kellest Erki Nool?
02.02.2019
Valimiskool "Sa oled loll värdjas" ehk Kuidas koondada vastasleeri sotside näitel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee