Galeriid

GALERII | New York ootab! Hanna-Liina Võsa sai tuluõhtuga kokku piisava summa, et muusikakooli kasvandikud Broadwayle viia 

Terttu Jazepov, 16. veebruar 2019 10:40
Hanna-Liina Võsa korraldatud tuluõhtuFoto: Tiit Tamme
„Saime raha, mida lootsime tuluõhtult saada, kokku. Ma ei arvutanud mitte ühtegi korda ühtegi senti, tahtsin lihtsalt, et see õnnestuks. Teadsin, kui palju on vaja, aga ma ei arvanud, et see võimalik on,” on Hanna-Liina Võsal siiani raske uskuda, et tema muusikakoolis õppivad lapsed saavad peagi New Yorki minna.

2016. aastal endanimelise muusikalikooli avanud Hanna-Liina Võsa otsis toetajaid, et sõita 24 kasvandikuga muusikalide sünnilinna New Yorki avastama. Lisaks Hooandjas toetajate otsimisele korraldas ta reedel ka tuluõhtu. „Võin öelda, et see õnnestus tänu Mart Sandri geniaalsele oksjonipidamise võimele,” lausub Võsa.

Reis New Yorki toimub kevadisel koolivaheajal ehk 19.–25. aprillini. „Natukene on veel aega. Umbes 10 täiskasvanut, kes samuti kaasa tulevad, peavad veel natukene raha koguma, aga nemad saavad hakkama,” ütleb Võsa rõõmsalt.

Tuluõhtul astusid üles Maarja-Liis Ilus ja Reigo Ahven. DJ-puldis olid New Yorgi hõngulisel sündmusel dirigent Kristjan Järvi ja laulja Jüri Pootsmann. Muidugi esinesid ka Võsa õpilased.

Naise soov on viia õpilased New Yorki Broadway'le, et neid inspireerida ja näidata neile tema jaoks tuttavaid kohti. Võsa lõpetas 2001. aastal New Yorgis Ameerika muusikali- ja draamaakadeemias muusikaliartisti eriala.

Muusikalieriala õpilased kogusid toetajate abil raha ööbimise ja teatripiletite tasumiseks. Seitsme päeva jooksul, kui New Yorgis viibitakse, on kavas teatrikülastused, meistriklass, tantsutund Broadway Dance Centeris ning proovikatsed (ingl k audition workshop), kus professionaalid Eesti noori kuulavad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee