Poliitika

Valimisnimekirju puhastav survepesu on jõudnud abipolitseinikeni  (24)

Juhan Haravee, 15. veebruar 2019 19:52
LÄBI JA LÕHKI POSITIIVNE: Mis sundis Aarne Veedlat, kes õpetas noortele ausust ja isamaalisust, minema kuritegelikule teele: kas pihta pandud rajakaamera oli seda kõike väärt?  Foto: Reformierakonna nimekiri KOV valimistel 2017

Miks teenekaid ja tehtud tegelasi kipub just valimiste eel ajakirjanikele silma jääma, pole raske arvata. Korrakaitsjate laiali laotatud võrkudesse jääb neid sel väljakuulutamata keeluajal muidugi mõnevõrra vähem, kuid midagi on puhta võimu huvides pakkuda neilgi – riigikokku pürgiv abipolitseinik Aarne Veedla võeti rajalt maha. 

Kolmapäeval teatas politsei, et kuriteos kahtlustatavatena on kinni peetud kolm Lääne-Virumaalt pärit abipolitseinikku, keda politsei- ja piirivalveameti sisekontrollibüroo andmetel kahtlustatakse politseitöö välisel ajal varavastase süüteo toimepanemises. 

Neljapäeval jõudis avalikkuse ette teave sellest, et üks kolmest kinni peetud vabatahtlikust korrakaitsjast on teenekas Rakvere abipolitseinik Aarne Veedla (47), kes töötab Rakvere täiskasvanute gümnaasiumis kehalise kasvatuse ja poiste tööõpetuse õpetajana ning Virumaa Teataja andmetel ka majandusjuhatajana. Viis aastat tagasi valiti Veedla aasta klassijuhatajaks. Ta on juhtinud Rakvere linna jalgrattapatrulli ning osalenud linna turvalisuse- ja kriminaalpreventsiooni komisjoni töös. Veedla on kaitseliitlane ja noorkotkaste rühmajuht. Ühtegi erakonda ta äriregistri andmetel ei kuulu, kuid märtsis toimuvatel riigikogu valimistel kandideerib ta Erakonna Eestimaa Rohelised nimekirjas Lääne-Virumaal. Kohalike omavalitsuste valimistel 2017. aastal kandideeris ta Rakvere linnas Reformierakonna nimekirjas, kahjuks või õnneks edutult.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.02.2019
Kolme abipolitseinikku kahtlustatakse varavastases kuriteos

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee