Eesti uudised

PLAGIAADISKANDAALI JÄLGEDES: kui tõsiselt suhtuvad õppejõud bakalaureusetööde juhendamisse (15)

Marvel Riik, 15. veebruar 2019 16:54
Kuidas suhtuvad õppejõud diplomitöödesse?Foto: Aldo Luud

Käesoleval nädalal lahvatanud plagiaadiskandaal sai alguse sotsiaaldemokraat Rainer Vakrast, kelle bakalaureusetööl lasub loomevarguse kahtlus. Kuivõrd tõsiselt aga õppejõud üldse bakalaureusetööde juhendamisse suhtuvad?

„Teate, meil oli üliõpilasega selline telepaatiline side,“ räägib üks tunnustatud Eesti kultuuritegelane ja kõrgelt hinnatud õppejõud humanitaarteaduste bakalaureusetööde kaitsmisel. Järgneb naer nii kolleegidelt kui ka tudengitelt, kes kaitsmisel viibivad. Kõik saavad aru, et juhendaja ja juhendatava suhe on olnud praktiliselt olematu, aga sellest ei tehta probleemi, sest üliõpilane on olnud töökas ning kirjutanud omal käel kursuse ühe parima töö.

„Tahan siinkohal tänada oma juhendajat, kelle panus minu bakalaureusetöösse on olnud hindamatu,“ kõneleb teine üliõpilane samal kaitsmisel. See on kohustuslik lõik, millega avaldatakse tänu õppejõule, kes peaks tudengit aitama ja juhendama tema suurimas väljakutses. Kuid see on kõigest kohustuslik lõik, millel pole sisulist väärtust. Juhendaja ärritub, sest töö, mis räägib Eesti ühest tähtsamast kultuurihoonest, on nõrk ning määrib tema nime. Töö siiski läbib kaitsmise kadalipu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.02.2019
Juku-Kalle Raid plagiaadisüüdistustest: kuidas on võimalik, et ülikooli võetakse vastu iga töllmokk?
14.02.2019
Seisukoht | Poliitikule kõrgharidus!
14.02.2019
HÄBI-HÄBI! Rainer Vakrale esitatud plagiaadisüüdistust peavad tõsiseks nii teadlased kui ka ülikoolid
13.02.2019
Rainer Vakra plagiaaditöö paljastanud ajakirjanik: intervjuu ajal tuli ta välja väga erinevate versioonidega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee