Eesti uudised

Balti jaama tuleb ainult Jaak Joala monument, Urmas Ott tema kõrvale ei istu (14)

Johanna-Kadri Kuusk, 15. veebruar 2019, 13:44
Balti jaamFoto: Teet Malsroos
Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid tegi möödunud aastal ettepaneku Balti jaama plaanitavale väljakule püstitada monument Jaak Joalale ja Urmas Otile. Nüüdseks on teada, et tuleb kuju vaid Jaak Joalast, kuna Urmas Oti lähedased ei andnud skulptuuri püstitamiseks luba.

Kaljulaid oli algselt rääkinud ideest panna kaks suurkuju ühele pingile istuma, sarnaselt Eduard Vilde ja Oscar Wilde'i pingile Tartus.

Samal teemal

„Kahtlemata on tegemist Eesti kontekstis erakordsete inimestega, superstaaridega ja ühe ajastu sümbolitega, kes on ületanud Eesti piire ja kellel on lugematuid austajaid üle kogu Eesti ja teistes riikides ja kes väärivad mälestuse jäädvustamist,“ seletas Kaljulaid toona.

Kuigi uue plaani järgi tuleb Balti jaama ainult Jaak Joala kuju, siis on pingi idee Kaljulaidi sõnul endiselt hea mõte. Võrdluseks tõi ta Malagas Picasso auks püstitatud skulptuuri. Samas on linnaosavanema sõnul vara täpsest kavandist rääkida, sest kõigepealt on tarvis väljak projekteerida.

„Kui väljaku projekt on valmis ning on selge ettekujutus, milline see hakkab olema, siis saab hakata täpsemalt rääkida ka kujuga seotud lahendusest, muuhulgas siis sellest, kuidas valitakse skulptor ja nii edasi. Arvan, et paljud inimesed sooviksid endast koos Joalaga pilti teha, ka paljud Tallinna külalised,“ kommenteeris Kaljulaid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee