Eesti uudised

Mees kutsuti kassapidaja hooletuse tõttu politseisse ülekuulamisele (30)

Liina Hallik, 15. veebruar 2019 13:37
Foto: Robin Roots
Hiljuti kaebas kodanik Facebookis, et Olerexi bensiinijaamas oli kassapidaja unustanud tema arvele lisada müslibatooni, mida klient oli samuti osta soovinud. Kuu aega hiljem sai pahaaimamatu mees kõne politseist – teda süüdistati batooni varguses. Antud juhtumit asja uurinud konstaabel tahtliku vargusena ei käsitlenud. Samas saab politsei aastas pisivarguste kohta üle 10 000 teate. 

„Tangid Olerexis täispaagi, suundud selle eest maksma ning kassa poole minnes haarad kaasa ostmiseks ka Corny batooni. Maksad arve ning sõidad rahus oma teed. Kuu aega hiljem helistab sulle aga Eesti Politsei,” kirjutab Facebookis pahane ja kohkunud klient, keda süüdistati müslibatooni varguses. „Jaoskonnas koheldakse sind põranda külge kruvitud pingil tund aega nagu kurjategijat. Algul küll endiselt naerad olukorra naeruväärsuse tõttu, kuid konstaabli tõsidus teeb vaikselt suu kuivaks.”

Konstaabel oli õnneks mõistlik inimene ning sai tekkinud olukorra absurdsusest aru. Leppeks pakuti Olerexile tekkinud kahju hüvitamist summas 95 senti. „Tuleb välja, et müüja lihtsalt ei märganud batooni leti peal, ning mina eeldasin, et see on minu kütusekulule lisatud,” sõnab postituse teinud mees. 

Politsei saab aastas pisivarguste kohta 10 000 teadet

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerly Virki sõnul ei saa selliseid arusaamatusi, kus arveldamises on eksitusi, käsitleda tahtliku vargusena. Politseini jõuab selliseid juhtumeid õnneks harva. Vargusjuhtumitega, kus kahju on suhteliselt olematu, pöördutakse politsei poole aga sageli.

„Pisivargused on politseitöö igapäevane osa,” selgitab Virk. „Aastas tuleb teateid pisivargustest üle 10 000, neist tanklates on toime pandud paarsada või pisut rohkem.”

Viimase aasta vältel on politseile laekunud uurimiseks näiteks teated sellistest vargustest, mille toimepanijad on täisealised:

· Elvas varastati kauplusest „Säästu maksapasteet“ hinnaga 0,59 eurot

· Tallinnas varastati kauplusest pakk küpsiseid hinnaga 0,89 eurot

· Tallinnas varastati kauplusest ajakiri TV Nedelja hinnaga 0,79 eurot

· Tallinnas varastati kaupluseletilt õun hinnaga 0,41 eurot

· Pärnus varastati poest kolm Bounty kommi hinnaga 0,3 eurot

· Tallinnas varastati poest pakk Orbiti nätsu hinnaga 0,99 eurot

· Kohtla-Järvel varastati poest Geisha šokolaad hinnaga 0,45 eurot

Mitmeid vahejuhtumeid on olnud ka tanklates:

· Tallinnas varastati tanklast kohvi, pakk sigarette ja pakk nätsu hinnaga 6,35 eurot.

· Tallinnas varastati tanklast 4 purki õlut hinnaga 8,8 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee