Poliitika

Vabaerakond jäi hiljaks: Helir-Valdor Seeder pääses kriminaalmenetlusestusest aegumise tõttu (30)

Triinu Laan, 15. veebruar 2019, 10:52
Foto: Tiina Kõrtsini
Eelmisel nädalal esitas Vabaerakonna tegevjuht Vahur Kollom riigiprokuratuurile kuriteoteate erakonna Isamaa liidri Helir-Valdor Seederi peale, väites, et Seeder on põllumajandusministri ametis spordiühingule "Jõud" tehtud rahaeraldistega rikkunud seadust.

Riigiprokuratuur menetlust ei algatanud. 

"Riigiprokuratuur tegi edastatud kuriteokaebuse osas mittealustamise määruse. Kuriteokaebuses esitatud kahtlus võimalike kuritegude osas ei ole võimalik menetlust alustada, kuna nende toimepanemisest on möödas enam kui viis aastat, ehk siis aegumistähtaeg on möödunud," ütles  Õhtulehele riigiprokuratuuri nõunik Olja Kivistik. 

Nõunik selgitas, et aegumine on menetlust välistav asjaolu, mis tähendab seda, et puudub alus kriminaalmenetluse alustamiseks ja võimalike õigustavate või süüstavate tõendite kogumiseks.

Kollom kirjutas riigiprokuratuurile esitatud kuriteoavalduses, et tema  hinnangul pani Helir-Valdor Seeder konkreetselt 2012. aasta käskkirja allkirjastades põllumajandusministrina tegutsedes toime karistusseadustiku §-s 300¹ käsitletud ametialase süüteo, milleks on toimingupiirangu rikkumine. Küsitavad on tegelikult ka 2013. ja 2014. aasta käskkirjad, kus on ilmselge, et Seeder korraldas iseendaga seotud spordiliidu rahastamist, kuid lasi need allkirjastada teda lühikeste välisvisiitide ajal asendanud ministril, kes ministeeriumi juhtimist tegelikult ei korraldanud. 

"Kui ei ole tõesti tegemist mitte mingisuguse kuriteoga, siis loomulikult vabandan. Aga kui selgub, et tegu oli ja on aegunud, siis ma ei näe vabandamiseks põhjust," ütles Kollom eelmine nädal Delfile. "Siis on ikkagi tegu olnud ja aegumine ei tee seda olematuks, sest on olemas ka eetilised ja moraalsed normid," lisas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee