Kaklus toimus Tatari tänava alguses.(Pilt aastast 2015)Foto: Teet Malsroos
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 15. veebruar 2019 10:39
Ööl vastu laupäeva ründas Tallinna südalinnas Tatari tänava vesipiibukohviku ees 17–18aastaste poiste kamp 31aastast naist, keda löödi näkku.

9. veebruaril kell 01.21 sai G4S juhtimiskeskus paanikahäire teate Tatari tänava vesipiibukohvikust. Sündmuskohale sõitnud G4S patrull jõudis kohale kahe minutiga. Turvatöötajale jooksis vastu klienditeenindaja, kes teatas, et kohviku ees oli viieliikmeline poistekamp tunginud kallale ühele naisele. Teenindaja osutas mööda Tatari tänavat põgenevale kambale.

Turvatöötaja otsustas neile kohe järgneda ja informeeris samal ajal teisi patrulle. Teine patrull sõitis põgenevatele noortele vastu ning koostöös piirati poisid Islandi väljaku juures ümber ja peeti kinni. Kohviku klienditeenindaja teatas juhtunust vahepeal politseile.

Ühel noormehel olid sõrmenukid ja käed verised ning ta tunnistas turvatöötajatele, et oli naist löönud. Lisaks selgus, et sel ajal, kui naise kallal füüsilist vägivalda kasutati, filmis keegi kambajõmmidest toimuvat oma nutitelefoniga. Turvatöötajad andsid naisterahva peksmises kahtlustatavad isikud üle politseile.

Kannatada saanud naise vaatasid üle kiirabimeedikud. Turvatöötajate sõnul tuvastati naisel näovigastused ja murdunud hammas. Meedikud viisid kannatanu haiglasse.

Politsei Põhja prefektuuri pressiesindaja Marie Aava kinnitas, et selline vägivaldne vahejuhtum tõepoolest toimus ja politsei on algatanud kriminaalmenetluse.