Poliitika

Juku-Kalle Raid plagiaadisüüdistustest: kuidas on võimalik, et ülikooli võetakse vastu iga töllmokk? (77)

Johanna-Kadri Kuusk, 15. veebruar 2019 07:36
Juku-Kalle RaidFoto: Arno Saar
Endine riigikogu liige Juku-Kalle Raid tõi Facebookis välja, et viimastel päevadel aktuaalseks saanud plagiaadisüüdistused on tasuta kõrghariduse pakkumise tagajärg.

Raid küsib, kuidas on võimalik, et ülikooli võetakse vastu iga töllmokk, ja kuidas on võimalik, et ta selle ülikooli ka nii lõpetab, et ükski juhendaja midagi tähele ei pane.

Samal teemal

„See on ülikooli rahastamissüsteemi viga. Iga kopipeistiva tropi pealt saab ülikool lisaraha, nii on seal täiesti suva, keda vastu võtta. Mida rohkem Vakraid, seda parem. Olen näinud välisüliõpilasi, kes peaksid siin inglise keeles õppima, aga kes ei suuda isegi hällõu öelda. Sest nad maksavad ja ülikool võtab nad vastu. Sellega aga halveneb hullult ülikoolihariduse kvaliteet, see muutubki mingiks Vakramaaks,“ kommenteeris Raid.

Mees tõi välja, et sellise süsteemiga muutub õppejõudude koormus liiga suureks ja samal ajal on kõrgkoolis iga õppejõu kohta ametnikud, kes kontrollivad tema sõnul täiesti asjatute europrotseduuride järgimist.

„Palun väga, ongi käes. Inimesed Raineritemaalt toimetavad aga hiljem, kuidas tahavad, otsustavatel kohtadel sealjuures,“ lisas Raid.

„Marju Lauristin – kellel pole põhjust rõõmust jalalt jalale hüpata, kuna Tartu ülikool on samasugune koht – ütles, et Vakra peaks saama eksmati, aga tegelikult oleks paslik ta ka keskkonnakomisjoni juhi kohalt (saate aru, see vend juhib Riigikogus keskkonnakomisjoni) ning üldse Riigikogust eemaldada. No mida paganat, eksole? Sa ei tea iial, mida sihuke on veel kopipeistinud!“ 

Raid toonitas, et tartlastel pole põhjust hakata Tallinna Ülikooli kallal parastama, kuna süsteem on igal pool sama.

 

Samal teemal

15.02.2019
PLAGIAADISKANDAALI JÄLGEDES: kui tõsiselt suhtuvad õppejõud bakalaureusetööde juhendamisse
14.02.2019
Sotside nimekirjas riigikokku kandideeriva võidusõitja Anastassia Kovalenko magistritööl lasub plagiaadikahtlus
14.02.2019
HÄBI-HÄBI! Rainer Vakrale esitatud plagiaadisüüdistust peavad tõsiseks nii teadlased kui ka ülikoolid
13.02.2019
Rainer Vakra plagiaaditöö paljastanud ajakirjanik: intervjuu ajal tuli ta välja väga erinevate versioonidega