Eesti uudised

Toll avastab postist sadu narkosaadetisi (4)

Siim Randla, 15. veebruar 2019, 06:42
Postiga tellitud narkootikumide tellimine näitab tõusutrendi. Foto on illustratiivne.  Teet Malsroos
Maksu- ja tolliamet avastas mullu üle 700 narkootilise aine kahtlustusega posti-kullersaadetist, mis on tulnud peamiselt Hollandist, Suurbritanniast, Saksamaalt ja Hispaaniast.

Internetist narkootikumide tellimine ei ole viimaste aastatega vähenenud, vaid pigem näitab tõusutrendi, kuna endiselt hinnatakse vahelejäämise riski ekslikult madalaks. Selline mulje tekib sellepärast, et anonüümsuse säilitamiseks kasutatakse nn süvaveebides paiknevaid müügivõrgustikke, makstakse bitcoin'ides ning ostja ja müüja suhtlevad omavahel krüpteeritult, selgitas MTA pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri. Süvaveebis on küll võimalus jääda anonüümseks, kuid narkootilisi aineid tarbida internetis ei saa. Seetõttu on vahelejäämise tõenäosus postisaadetiste käitlemisel tegelikult suur, lisas ta. Lisaks postiga töötavatele tolliametnikele on MTAs kasutusel ka narkokoerad ning muud tehnilised vahendid narkoainete tuvastamiseks ja hiljem tellijate väljaselgitamiseks.

MTA avastas 2017. aastal posti- ja kullersaadetistest 707 narkootiliste ainete juhtumit, mullu tabati narkootilise aine kahtlustusega saadetisi postist 727. Saadetise suurus on tavaliselt ühest grammist mitmesaja grammini ning need saabuvad peamiselt Hollandist, Suurbritanniast, Saksamaalt ja Hispaaniast. Internetist tellitud narkootilised ained on üldjuhul amfetamiin/metamfetamiin, MDMA, marihuaana, LSD (hallutsinogeensed ained), kuid on ka arvestatav hulk kokaiini ja narkootilisi ning psühhotroopseid aineid sisaldavaid ravimeid.

Üldjuhul tellivad postiga narkootilisi aineid nooremad inimesed, kellel on eelnev narkoainete tarvitamise kogemus ning mõne kindla narkootikumi eelistus.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee