Anastassia KovalenkoFoto: Stanislav Moškov
Eesti Päevaleht 14. veebruar 2019 20:46
Eesti Päevalehe uurimine näitab, et Anastassia Kovalenko veidi üle 70-leheküljelises magistritöös "Rahapesu ja selle eristamine eelkuriteost" on lehekülgede kaupa teistelt autoritelt viitamata kopeeritud materjali.

Kõige olulisem rikkumine puudutab Oxfordi ülikooli teadlase Roberto Durrieu raamatust viitamata kopeeritud materjali. Kovalenko on tõlkinud Durrieu 2013. aasta raamatust "Rethinking Money Laundering & Financing of Terrorism in International Law" oma magistritöösse järjest üle kümne lehekülje, tekst on lause-lauselt, lõik-lõigult ja alapeatükk-alapeatükilt sama.

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas kandideeriv Kovalenko kommenteeris, et on töötanud ausalt, kuid möönis, et ühel juhul on viitamine jäänud tõesti tähelepanuta. "Minu magistritöö ei ole mingil juhul plagiaat ja ma pean seda teematõstatust valimiseelseks rünnakuks, mis kahjustab minu kui riigikogu kandidaadi mainet," ütles Kovalenko.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (86)

ats 15. veebruar 2019 16:24
valige sotsid ja saate endale G/keeniused
imelik 15. veebruar 2019 12:57
kuule kiido, mis EKRE siia puutub`? kes ei suuda teaduskraadi omada, siis ei saa kõrgharidust, punkt. sinu lause...mis nende inimestega saab....? peab olema ----...mis neist inimestest saab....vastan, et need inimesed on needsamad inimesed edasi, mis neist ikka saab. Võid ise kirjutada kooli lõpetamine tunnistuse omale.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS