Seisukoht

Seisukoht | Poliitikule kõrgharidus! (18)

Geidi Raud, video- ja fototoimetuse juhataja, 14. veebruar 2019, 18:39
 
Väheseid on külmaks jätnud selle nädala kuumim uudispomm – riigikogu liikme Rainer Vakra ülikooli lõputöö on plagiaat. Kas avaliku elu tegelased ei peaks mitte olema eeskujuks alles mööda haridusteed sörkivatele noortele? Et nad usuks ütlemisse – õpi, õpi hoolega, siis saad kooki moosiga. 

Kuigi Rainer Vakra kuulub riigikogu keskkonnakomisjoni, siis võiks ta mõista, et ülikooli diplomitöö puhul ei kehti ütlus „Taaskasutus on keskkonnasõbralik“. Tartu ülikooli vilistlasena jagan enda endise õppejõu Marju Lauristini seisukohta: kui üliõpilase lõputöö on plagiaat, siis eksmatrikuleeritakse ta kohe, ja nii peaks käituma ka poliitikas – Vakrale peaks tehtama eksmatt riigikogust.

Vakra plagiaadisüüdistus paneb vägisi laiemat pilti kaema – Eesti poliitikas tegutseb ka selliseid inimesi, kes pole kunagi üle ülikooli lävepaku sissegi astunud. Miks peaks noor inimene üldse olema motiveeritud kõrgharidust omandama, kui ta näeb, et Tallinna linnavõimu juurde pääseb ka pärast õhtukooli lõpetamist? 

Olgu nende harimatute poliitikutega nagu on – minu kindel soovitus noortele on, et kõrgharidus on rangelt soovituslik. Nagu ka loengutes kohal käimine. 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee