Krimi

Arvatav kütusevaras ründas turvatöötajat ja põgenes kuusepuu otsa (12)

Toimetas Triinu Laan, 14. veebruar 2019, 13:15
Foto: Sven Arbet/Ekspress Meedia
Teisipäeval pidas G4S turvatöötaja koostöös politseiga Valgamaal kinni arvatava kütusevarga, kes esmalt teeskles abitut seisundit, seejärel ründas turvatöötajat ja põgenes kuusepuu otsa.

Ööl vastu teisipäeva, 12. veebruaril kella kahe paiku sai turvaettevõte G4S häireteate Valgamaal asuvalt ehitusobjektilt.

Kohale sõitnud G4S patrulli turvatöötaja leidis väljaspool piirdeaeda lumehangest mehe, kelle käitumine osutas võimalikule joobele. Turvamees läks kontrollima, kas mees võib vajada abi. Mehe juurde jõudes selgus, et maaslamaja vaid teeskles abitut seisundit, ründas turvatöötajat ning põgenes koos kaasas olnud vooliku ja lõiketangidega. 

Turvatöötaja kutsus sündmuskohale politsei. Ehitusobjekti kontrollides selgus, et piirdeaed oli tangidega katki lõigatud ja territoorium jalajälgi täis. Koos politseiga jälgi mööda liikudes tabati põgenenud mees umbes 200 meetrit eemal kuuse otsast.

Lähedale oli pargitud tema auto, mille pakiruumis oli kaheksa tühja 20liitrist kanistrit. Kinnipeetu anti koos asitõendite ja kütusevarguse kahtlusega üle politseile.

Varguskatsed ehitusplatsidelt on üsna sagedased, kuna seal leidub kütust, tööriistu, ehitusmaterjali ja hinnalist tehnikat, mida varastel on lihtne realiseerida. 

Hiljaaegu tabasid G4S turvatöötajad  majaehituselt veel ühe varga, kui ööl vastu esmaspäeva, 4. veebruaril kella kahe paiku tuvastas G4S paigaldatud videovalve analüütika liikumise Rae vallas asuval ehitusobjektil.

Videovalveoperaator nägi kaameratest, kuidas kaks isikut sisenesid valvatavale territooriumile. Juhtimiskeskus saatis sündmuskohale kaks patrulli. Videovalveoperaatori juhiste põhjal pidasid turvatöötajad sündmuskohal kinni ehitusjärgus hoonest väljunud seljakotiga mehe. Teine sissetungija pääses põgenema.Turvakontrolli käigus leiti kinnipeetult erinevaid ehitusobjektilt võetud esemeid nagu mutrivõti, vaibanuga ja teibirullid.

G4S juhtimiskeskus teavitas juhtunust kliendi kontaktisikut ja politseid. Varguses kahtlustatav mees anti üle politseile.

12 KOMMENTAARI

m
Marika 16. veebruar 2019, 12:11
Ründas turvameest,kes teeb tegusid raha eest.
k
Kuidas ta sealt 15. veebruar 2019, 11:48
kuusepuu otsast alla saadi? Kas kutsuti kohale mõni hull, kes ütles: Kui alla ei tule siis viskan su alla. Ja kurikael mõtles, mine sa hullu tea.
Loe kõiki (12)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee