Foto: Stanislav Moškov
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 14. veebruar 2019 08:04
Tartu maakohus kandis mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse mittetulundusühingu Eesti 420, mille põhikirjaliseks eesmärgiks on kanepi legaliseerimise toetamine.

„Meie püüd on ühiskond, kus kanepi tarvitamine meditsiinilistel, rekreatsioonilistel ja muudel eesmärkidel ei ole karistatav, ning inimestel on vaba voli otsustada oma elu ja tervisega seotud küsimusi, ilma riigi sekkumiseta,“ sõnas Eesti 420 juhatuse liige jurist Jevgeni Krištafovitš.

Tema sõnul alustab Eesti 420 aktiivset teavituskampaaniat sellega, et koostab Riigikogu valimiste eel kanepikompassi, kus palub kõikidelt kandidaatidelt vastata, kas nemad toetavad Eestis kanepi legaliseerimist. Ühingu juhatusse kuuluvad samuti tudengiaktivist Igor Bronštein ja ettevõtja ning endine Eesti tippsportlane Inna Rose.

„Me toetame poliitikat, mis on suunatud inimeste teadlikkuse tõstmisele kanepi tarvitamisega kaasnevatest mõjudest ja muudest oma tervisega seotud teemadest, nagu näiteks asendusemadus ja eutanaasia. Meie jaoks on oluline inimeste õiguste ja vabaduste laiendamine oma elu ja tervisega seotud otsuste tegemisel ning riigi rolli kahandamine selles,“ lisas Inna Rose.

420 (neli-kakskümmend) on ülemaailmne mitteformaalne liikumine kanepi legaliseerimise eest. Selle nimega tähistatakse samuti kanepi tarvitamise subkultuuri.

Samal teemal

Kommentaarid  (28)

Kixik 14. veebruar 2019 13:37
Alkoholi puhul on lubatud nii lahja kui kange kraam, miks narkareid ahistatakse ja ainult lahjemat kraami tahetakse lubada?
tere 28. juuli 2019 16:22
Alkohol on ka narko. Alkohol on täpsemalt kange narko. Seega su küsimus on ebaloogiline.
kuhu kadusid algselt üleval olnud kommentaarid 14. veebruar 2019 13:35
ühe ironiseeriti, et võiks siis seadustada ka pedofiilia, teises zoofiilia. Ilmselgelt narkolembesele tsensuurile need 2 vist aga ei sobinud
tere 28. juuli 2019 16:25
Pedofiilia puhul on ohvreid. Su võrdlus on hea näide sellest, kui viletsad, meeleheitlikud ja naeruväärsed on kanepi vastaste argumendid. Palun tee neid veel - rohkem marki teile. :)
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS