Eesti uudised

„Mul on enesetapumõtted, mind ei ole kellelegi vaja“: lasteabitelefon päästis mullu mitu noort elu (3)

Eesti Päevaleht, 14. veebruar 2019, 07:48
Foto: Aldo Luud
Kuigi elu Eestis on parem kui kunagi varem, kannavad sajad lapsed endaga iga päev kaasas muresid, mille pärast võeti mullu lasteabiga ühendust enam kui 6500 korda.

Kõige rohkem võtsid ühendust lapsed ise, ülejäänud olid täiskasvanud, kes küsisid nõu või andsid teada abi vajavast lapsest ja üle 6500 kõnest olid 574 kõnet ja sõnumit selliseid, mille põhjal koostasid lasteabi konsultandid abi vajava lapse teate – need juhtumid olid nii tõsised, et vajasid sekkumist ja milles päästeti nii mõnegi lapse elu.

Samal teemal

MTÜ Lastekaitse Liidu juhi Tõnu Poopuu sõnul on sageli vägivald vaimne ja sellest ei pruugi lapsevanemad ise arugi saada. Näiteks meenutab Poopuu ühs lastekaitse liiduni jõudnud juhtumit, kus ema keelas oma lapsel aborti teha ja kuidas tüdruk vihkas oma last nii raseduse ajal kui ka pärast rasedust, samas ema otsustas imiku veel oma peresse lapsendada.

Lasteabitelefoni juht Mari-Liis Mänd nendib, et lapsed ei taha sageli oma vanemaid kurvastada ega muretsema panna ja kannatavad vaikides nii kaua, kui suudavad, mistõttu peaksid vanemad tabama märke, mis näitavad, et midagi on halvasti.

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Päevalehest

3 KOMMENTAARI

n
14. veebruar 2019, 12:50
Nii see paraku on jah.Elu hädavaresed peaksid kokku tulema ja kollektiivselt suitsiidi tegema.Aga olleks see alles vägev löök meie poliitikuahvidele,kellede arvates Eestis on elu ilus kui lill!
k
14. veebruar 2019, 12:44
kui inimene ikka ise helistab kusagile hädaabitelefonile,ei ta siis enekat taha teha,soovib vaid inimest,kes ta mure ära kuulaks,kuigi see vaevalt ta probleemi lahendada suudab.
Loe kõiki (3)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee