Eesti uudised

„Mul on enesetapumõtted, mind ei ole kellelegi vaja“: lasteabitelefon päästis mullu mitu noort elu (1)

Eesti Päevaleht, 14. veebruar 2019 07:48
Foto: Aldo Luud
Kuigi elu Eestis on parem kui kunagi varem, kannavad sajad lapsed endaga iga päev kaasas muresid, mille pärast võeti mullu lasteabiga ühendust enam kui 6500 korda.

Kõige rohkem võtsid ühendust lapsed ise, ülejäänud olid täiskasvanud, kes küsisid nõu või andsid teada abi vajavast lapsest ja üle 6500 kõnest olid 574 kõnet ja sõnumit selliseid, mille põhjal koostasid lasteabi konsultandid abi vajava lapse teate – need juhtumid olid nii tõsised, et vajasid sekkumist ja milles päästeti nii mõnegi lapse elu.

Samal teemal

MTÜ Lastekaitse Liidu juhi Tõnu Poopuu sõnul on sageli vägivald vaimne ja sellest ei pruugi lapsevanemad ise arugi saada. Näiteks meenutab Poopuu ühs lastekaitse liiduni jõudnud juhtumit, kus ema keelas oma lapsel aborti teha ja kuidas tüdruk vihkas oma last nii raseduse ajal kui ka pärast rasedust, samas ema otsustas imiku veel oma peresse lapsendada.

Lasteabitelefoni juht Mari-Liis Mänd nendib, et lapsed ei taha sageli oma vanemaid kurvastada ega muretsema panna ja kannatavad vaikides nii kaua, kui suudavad, mistõttu peaksid vanemad tabama märke, mis näitavad, et midagi on halvasti.

Refereeritud artikli täisteksti loe Eesti Päevalehest

Samal teemal

09.05.2019
MIDA TEHA, KUI SÕBER POSTITAB ENESETAPUMÕTTEID? Ära kõhkle, vaid tegutse kiiresti nii
14.00.2019
PEOL VÄGISTATUD NEIU: „Ma üritasin teda eemale tõugata, aga tal oli sõber. Nad mõlemad kasutasid mind ära.“
22.10.2018
Suitsidoloog: „Enesetappu kaaluv inimene ei taha surra. Ta tahab vabaneda endasse kogunenud talumatust hingevalust!“
03.08.2018
Sotsiaalmeedia kihab: kas 4-aastasele vitsa võib juba anda? Ikka võib, arvab nii mõnigi