Poliitika

Ülikoolid kontrollivad kahtluse korral ka vanu teadustöid

HÄBI-HÄBI! Rainer Vakrale esitatud plagiaadisüüdistust peavad tõsiseks nii teadlased kui ka ülikoolid (188)

Marvel Riik, Asso Ladva, 14. veebruar 2019 00:01
Rainer VakraFoto: Teet Malsroos

Tallinna ülikooli dotsendi Mihkel Kanguri hinnangul peaks Rainer Vakra tegema poliitikast pausi ja koolipaberid korda ajama. Tallinna ülikooli professor Mihhail Lotman tahaks näha põhjendusi süüdistustele, kuid talle tundub, et asi on hapu.

„Spordimehena ta teab, mida tähendab tehniline viga ja pingile minek. See, mis sealt paistab, on ikka väga kole,“ rääkis Elurikkuse Erakonna liige Kangur, kes on Vakra tuttav. Nad on koos ülikoolis õppinud ja koostööd teinud. Inimlikult on Kanguril Vakrast kahju. Eesti Ekspress kirjutas eile, et Rainer Vakra diplomitöö on plagiaat, koopia ühest raportist.

Kangur ütleb korduvalt, et kui Eesti Ekspressi väide, et Vakra diplomitöö on maha kirjutatud – ta ise ei ole materjalidega tutvunud –, on tegu täieliku akadeemilise tabuga. „Kui väited vastavad tõele, siis see on tõsine probleem. Praegu peab vastuse andma Tallinna ülikool. See, mis sealt paistab, on ikka väga kole,“ sõnab Kangur.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.02.2019
Plagiaadikahtlusega Anastassia Kovalenko: kui leitakse, et ma olen eksinud, olen nõus parandused sisse viima, kasvõi uue magistritöö kirjutama!
15.02.2019
Üksiku poliithundi Rainer Vakra võib päästa valijate armastus
15.02.2019
PLAGIAADISKANDAALI JÄLGEDES: kui tõsiselt suhtuvad õppejõud bakalaureusetööde juhendamisse
15.02.2019
Juku-Kalle Raid plagiaadisüüdistustest: kuidas on võimalik, et ülikooli võetakse vastu iga töllmokk?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee