Poliitika

KAJA KALLAS: ma ei kavatse peaministrina sünnitada!

LIIGA ISIKLIK? Kas Delfi peaministri tööintervjuu läks üle piiri, uurides Kaja Kallase beebiplaane? (18)

Juhan Haravee, 13. veebruar 2019, 19:53
NAGU PÄRIS TÖÖINTERVJUU: usutlejad tundsid end oma rollis kindlalt ja mõjusid eemaletõukavatena, nagu värbajad muiste. Kaja Kallas aga lubas, et tema Stenbocki majja jõudes igal juhul sünnitama ei hakka. Eesti pole Uus-Meremaa.Foto: DELFI kuvatõmmis

Delfi televisiooni peaministrikandidaatide tööintervjuul esitati Kaja Kallasele väga isiklik küsimus, kas ta on valmis peaministriametis beebi emaks saama. Seda pärinud ajakirjanik Ingrid Veidenberg leiab, et isiklikud küsimused on olulised. Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta peab aga beebi-küsimust täiesti kohatuks ja leiab, et nõnda tööintervjuu matkimine on igal juhul väga halb.

Musta kasti kõhedusttekitavas atmosfääris tunneb Kaja Kallas end vabalt, nagu ühele tõsiseltvõetavale peaministrikandidaadile kohane. Lipusinises kleidis Kallas istub Delfi vilunud troika ees enesekindlalt. Kandidaadilt oodatakse selgeid ja arusaadavaid vastuseid, ning tuleb tunnistada, et üsna õelatele küsimustele. Tänane Kaja pole aga enam see, kes ta oli aastake tagasi. Temast on saanud reformierakonna Rocky, kelle suhtlustreeneriks on Kaja enda sõnul lavastaja Mart Koldits Von Krahli teatrist.

Tööintervjuu üks ja ainus raund ei kesta rohkem kui pool tundi, kuid millised pool tundi! Televaatajad saavad ajakirjanike valusate küsimuste vahendusel teada, et erinevalt advokaadi töödest ja tegemistest ei tea kandidaat Kaja poemüüja elust suurt midagi. Selgub seegi, et Reformierakonna peasekretär Kert Valdaru ei saanud sulge sappa sugugi mitte sellepärast, et ei suutnud õlletööstur Tarmo Noopilt erakonna hüvanguks vajalikus koguses raha välja meelitada.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee