Poliitika

Rainer Vakra plagiaaditöö paljastanud ajakirjanik: intervjuu ajal tuli ta välja väga erinevate versioonidega (115)

Toimetas Terttu Jazepov, 13. veebruar 2019 19:39
Mikk SaluFoto: Kuvatõmmis/err.ee
„Kui läksin sellesse teemasse, mõtlesin, et see on liialdus – võib-olla ta on natuke liiga palju tsiteerinud, paar viidet on puudu. Kuid kui panin tööd kõrvuti, sain aru, et ma ei pea otsima sarnasust. Ma pean otsima, kus see erinevus on,” räägib „Ringvaates” Eesti Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu, kes tõi päevavalgele, et Rainer Vakra bakalaureusetöö on plagiaat.

Rainer Vakra ei ole hetkel ise nõus meediaga rääkima. Salu arvab, et Vakra ei ole lihtsalt oma versiooni veel välja mõelnud. „Kui mina teda intervjueerisin, tuli ta väga erinevate versioonidega välja. Küll ta ütles, et oli Säästva Eesti Instituudi praktikant, siis oli ta ühe teise inimese juures praktikant, küll ta ütles, et tema tegi Tartu küsitluse. Kui ütlesin, et tean, kes selle tegelikult tegi, hakkas ta heietama, et eks seal oli erinevaid sisendeid ja see oli koostöö ning hakkas rääkima oma magistritööst, mis ei puutu üldse asjasse,” meenutab ta. „Siis ütles ta, et tema tegelikult kirjutaski Säästva Eesti Instituudi raporti ja siis, et ta pole seda raportit isegi lugenud.”

Vakra on öelnud, et pöördub Tallinna ülikooli poole, et oma tööle ning selle kaitsmise protseduurile objektiivne hinnang saada. „Tema pöördumine ei loe antud juhul midagi, sest Tallinna ülikool hakkas ise tegutsema. See on lihtsalt tema PR-käik,” nendib ajakirjanik.

Salu tunnistab „Ringvaates”, et Vakrast tal 40minutilise intervjuu ajal kahju ei hakanud. „Läksin ise närvi, isegi vihastasin. Mind ärritas, kuidas inimene keerutab, kuidas ta ei saa ühelegi asjale vastata.”

Samal teemal

13.02.2019
Mihhail Lotman Vakra plagiaadisüüdistusest: mul on häbi ja veel kord häbi
13.02.2019
Tallinna ülikooli dotsent plagiaadisüüdistusest: see on ikka väga kole, Vakra peaks tegema poliitikast pausi
13.02.2019
Tallinna Ülikool hakkab uurima Vakrale esitatud plagiaadisüüdistust
13.02.2019
Sotside esimees Vakra plagiaadisüüdistusest: ma ei oska öelda muud, kui et kahtlus on tõsine

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee