Eesti uudised

Pataljonikaaslase kättemaksuks läbi peksnud kaitseväelasi võib oodata aastane vangistus (128)

Marvel Riik, 13. veebruar 2019 17:51
Foto: Mati Hiis
Viru jalaväepataljonis keeldusid viis kaitseväelast osalemast pataljoni majanduspäeva töödel ning peksid sellest ettekande teinud kompanii korrapidaja omakohtu korras öösel läbi.

Möödunud nädalavahetusel eirasid Viru jalaväepataljonis viis sõdurit korraldusi osaleda pataljoni majanduspäeval. Kompanii korrapidaja abi märkusele reageerisid nad ebatsensuursete väljenditega ja keeldusid käsku täitmast, mille kohta tegi viimane ettekande kompanii korrapidajale.

Samal teemal

"Korrapidaja abi määrustikujärgne tegevus aga sõduritele ei sobinud ning pärast öörahu välja kuulutamist tuli viis ajateenijat reamehe magamistuppa ning otsustasid konflikti lahendada vägivaldselt," rääkis kaitseväe pressiesindaja Arvo Jõesalu Õhtulehele.  

Koheselt pärast info laekumist ning kannatanuga vestlemist tegi Viru jalaväepataljoni ülem kuriteoteate Ida prefektuurile ning andis korralduse algatada ka distsiplinaarjuurdlus. Süüdlasi võib oodata kuni 14-päevane distsiplinaararest ja aastane vabadusekaotus.

Riigikogu liige Martin Helme (EKRE) tegi juhtunuga seoses kaitseministrile kirjaliku päringu, kus avaldas arvamust, et konflikt võis tekkida rahvuslikul pinnal. "Kaitseväel ei ole alust arvata, et konflikt tekkis rahvuse pinnalt," kinnitas Jõesalu. 

"Eesti kaitseväes teenivad Eesti kodanikud, kes tulevad kaitseväkke juba täiskasvanud isiksustena. Oma väljakujunenud suhtumiste, arusaamisega sellest, mis on õige ning mis on vale,  tõekspidamiste ning ka käitumismustritega. Kahjuks satub vahest ka ajateenistusse neid isikuid, kelle käitumiskultuur ei käi ühiskonnas kehtivate normidega kokku. Kohatu on spekuleerida vastuvõetamatu käitumise ning rahvusliku tausta seoste üle," kommenteeris Jõesalu.

Sõdurid tulid teenistusse jaanuari alguses ning tänaseks on nad teadlikud kaitseväes kehtivatest reeglitest. "Kaitsevägi eeldab täiskasvanud Eesti kodanikelt, et nad oskavad käituda ja teavad, et vägivald ei ole oma suhtumise näitamiseks sobiv meetod," selgitas Jõesalu.  

Samal teemal

15.03.2019
Paarsada kriminaali vabastati ajateenistusest
14.02.2019
Kaitseväe keskpolügoonil traagiliselt hukkunud tegevväelane oli 27aastane nooremleitnant