Eesti uudised

FOTOD | Annelinna perearstid pääsevad sügiseks korteritesse kohandatud kabinettidest (4)

Asso Ladva, 13. veebruar 2019 15:40
ÜKS KOLMEST: Tartusse ehitatakse kolm perearstidega mehitatud tervisekeskust, Annelinna keskus saab valmis sügiseks.Foto: Aldo Luud
„Uude majja kolivad kõik perearstid, kes Annelinnas korteritesse sisse seatud ruumides töötavad. Siin on spetsiaalselt perearstidele ehitatud ruumid ja siia pääsevad hõlpsasti ligi ka liikumispuudega inimesed,“ ütleb Anne Medical OÜ juhatuse liige Marleen Mangi pannes kolmapäeval nurgakivi Annelinna tervisekeskusele.

Juba ilmet võtvasse hoonesse asuvad septembriks 9 perearsti ja 18 pereõde. Samas majas saavad koha füsioterapeut, beebide ja laste füsioteraapia koos beebide ujutamise basseini ja logopeediteenusega, apteek, ämmaemand, psühholoogiline nõustamine, psühhiaater, laste reumatoloog ning verevõtu labor. Kompleksi teise hoonesse tulevad erinevad kliinikud, eriarstikabinetid, optikapood, invatarvete laenutus, hambaarstid, iluteenused, COOP Konsum supermarket ning restoran. Mangi sõnul käivad mõnede tulevaste rentnikega veel läbirääkimised, sest mõnele pinnale on tahtjaid rohkem kui üks.

„Ei ole vaja ehitada säästlikult, vaja on ehitada mõistlikult,“ ütleb hoone ehitaja Mapri Ehitus tegevjuht Tarmo Roos. „Tervisekeskus on projekteeritud nullenergiahoonena, et selle hilisemat kulutused oleksid mõistlikud. See nõuab oskuslikku ehitajat.“

Kokku tuleb Tartusse kolm esmatasandi tervisekeskust, lisaks Annelinnale käivad praegu ehitustööd Maarjamõisa polikliiniku majas, päris algusjärgus on Fortuuna tänavale kerkiva tervisekeskuse ehitus.

Annelinna tervisekeskuse ehitus maksab 9 miljonit eurot, sellest Euroopa Regionaalarengu Fond eraldab veidi üle miljoni euro.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee