Pärnus vajus ATV koos juhiga läbi jääFoto: Lääne Prefektuur
Toimetas Liis Vaksmann 13. veebruar 2019 14:02
Lääne prefektuuri teatel sai täna häirekeskus teate, et Pärnus on läbi jää vajunud ATV koos juhiga. Sündmusele reageerisid nii merepäästjad kui päästjad, kelle abiga juht ja ATV paar tundi hiljem leiti.

Täna kella 8.55 ajal teatati, et Pärnus on kaldast umbes kolme kilomeetri kaugusel läbi jää vajunud ATV. ATVga sõitnud mehe sõnul oli temaga kõik korras. Sündmuskohale reageerisid kahe mootorsaaniga Pärnu merepäästjad ja päästjad ja kella 10 ajal leiti mees ja ATV üles. Läbi merejää vajunud ATV tõmmati kalameeste abiga välja ja pukseeriti kaldale.

Sellele sündmusele reageerides märkasid merepäästjad ATVst umbes 500meetrit eemal ka sõiduautot, mis oli kahe külgmise rattaga samuti läbi jää vajunud. Inimesed olid sealt ise välja saanud ega vajanud abi ja tõmbasid auto oma jõududega välja.

Politsei tuletab meelde, et ilmastikuolud on praegu selles mõttes keerulised, et jäässe on tekkinud tugeva tuule tõttu lahvandused ja värskelt maha sadanud lumi on need ära peitnud, mistõttu võivad need muutuda ohtlikuks nii inimesele kui ka sõiduvahendile.

Enne jääle minekut tasub alati hinnata ilmaolusid, võtta kaasa ohutusvarustus, jäänaasklid ja laetud telefon.