Eesti uudised

Tallinna Ülikool hakkab uurima Vakrale esitatud plagiaadisüüdistust (32)

Toimetas Triinu Laan, 13. veebruar 2019, 13:17
Foto: Teet Malsroos
Tänane Eesti Ekspress väidab, et poliitik Rainer Vakra 2002. aastal Tallinna Pedagoogikaülikoolis kaitstud lõputöö „Pakendijäätmete kogumis- ja taaskasutussüsteemi ettevalmistamine Tartus“ on plagiaat, selle töö kaitsmise alusel väljastati Vakrale kõrghariduse diplom keskkonnakorralduse erialal.

Tallinna Ülikool kutsub sellega seoses kokku akadeemilise komisjoni, et anda hinnang plagiaadi olemasolule ning soovitada õiglaseid lahendeid edaspidiste otsuste tegemisel. Otsused, sh ülikooli lõpetamise ja kõrghariduse diplomi kehtetuks tunnistamise kohta, teeb ülikool haldusmenetluse seadusest lähtuvalt, teatas TLÜ kommunikatsioonijuht Sulev Oll. 

Samal teemal

Plagiaadi tuvastamine ning sellega tegelemine toimub Tallinna Ülikoolis erinevatel tasemetel: õppejõud, instituut, ülikool. Suuremas mahus või rängemate plagiaatide korral näeb TLÜ õppekorralduse eeskiri ette eksmatrikuleerimist. Viimasel kolmel aastal on lõputöö plagiaadiga seoses eksmatrikuleeritud kuus üliõpilast.

Tallinna Ülikool kasutab plagiaadi tuvastamiseks tarkvara URKUND.

17 aastat tagasi, kui Vakra lõputööd kaitses, oli internetiajastu alles algusjärgus ja seegi aitas kaasa plagiaadi varjamisele, tollaseid raporteid keskkonnaministeerium veebi ei pannud ja nii ammused üliõpilastööd on samuti digiteerimata, kirjutas Eesti Ekspress. 

32 KOMMENTAARI

h
hh 15. veebruar 2019, 07:30
ära ole kindel. Vaata kuidas aastakümneid kandideerivad ikka need samad, kellel pole enam muid oskusi kui toompeal istuda ja hüvitisi koguda. Kui...
(loe edasi)
w
www 15. veebruar 2019, 07:25
õigele poliitikule on vaja vaid üks korralik haigus - ja ei ol süüdi. Nooruk võis väärteo ajal olla vaimselt väga haige, kui leiaks üles need arstid, kes veel mäletavad.
Loe kõiki (32)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee