Züleyxa Izmailova Foto: Jörgen Norkroos
Johanna-Kadri Kuusk 13. veebruar 2019 09:00
Eestimaa Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova mõistis Facebookis hukka sotsiaaldemokraat Rainer Vakra kohta tulnud uudise, et poliitiku kunagine ülikooli lõputöö on plagiaat. Izmailova sõnul on kõrghariduse puudumisest häbiväärsem valelik ja ebaeetiline käitumine.

Plageeritud töö alusel sai Vakra bakalaureusekraadi keskkonnakorralduse erialal.

„Mina ei heida Vakrale ette võimalikku kõrghariduse puudumist, vaid valelikkust ja ebaeetilist käitumist keskkonda st meie kõigi elusid ja tulevikku puudutavates küsimustes,“ avaldas Izmailova arvamust ja lisas, et Vakra ei ole tema hinnangul kunagi keskkonnateemadel veenvalt esinenud ning on jätnud pealiskaudse kui mitte lausa ignorantse mulje.

„Ta on aastaid etendanud riigikogu keskkonnakomisjoni juhtimist, keskkonnale kasu toomata. Vastupidi, sealtkaudu on silma paistnud sotside keskkonnaalane kahepalgelisus ehk rohepesu, kuidas sõnades öeldakse üht, aga tegudes teist,“ jätkas Izmailova.

„Näidetena saab tuua paari aasta tagused põlevkivi kaevemahtusid suurendava eelnõu 43SE, keskkonnale kahjuliku jäätmeseaduse muudatuse ja metsade ökosüsteemi kahjustava metsaseaduse. Rääkimata keskkonnaaktivistide petitsioonidest, mis Vakra laualt edasi ei liikunud. Veel mõned kuud tagasi rääkis sama mees suurel õhinal keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni liitmisest, mis oleks teadlike ja meie tulevikust hoolivate inimeste seisukohti arvestades keskkonnakaitsmise mõttes suur tagasiminek,“ loetles roheliste esinaine.