Eesti uudised

HAIGE KOHT EI OLEGI KODUS?! Võõras köhis mehele otse näkku (27)

Ohtuleht.ee, 13. veebruar 2019 12:19
Foto: Tõnu Talivee
„Bussis läkastavad, poes pühitakse tilkuvat nina, misjärel kohe haaratakse kinni kärust. Pangaautomaadi juures köhib teile keegi otse näkku," pahandab Õhtulehe lugeja, et kaua peab terve inimene end haigete keskel ohtu seadma.

„Olen end suutnud sel hooajal tervena hoida – ei mingit külmetust! Käisin abikaasaga end sügisel gripi vastu vaktsineerimas. Ja nüüd pean igal sammul kokku põrkama luristajate ja köhijatega. Miks inimesed end kodus ei ravi,“ kurjustab Mati.

Mehe sõnul ei julge varsti enam poodi leibagi ostma minna.

„Käisin sularaha võtmas, kui kõrvaljärjekorras seisev naine, käed taskus, oma köhahoo minu suunas vabastas. Mis õigusega ta mulle näkku köhib?! Ütleks, et elementaarsest hügieenist ei teata enam midagi. Pane käsi suu ette, keera seina suunas – tee midagi!“ on Mati nördinud.

„Kõik läkastavad – töötajad, kliendid. Ei ole need jaapanlased rumalad midagi, et maski näo ees kandes end kaitsta üritavad. Peaks endale kah muretsema.“

„Alles need arstid siin kuulutasid, et nohused ja köhivad lapsed võivad julgelt lasteaeda minna. Minu arust läks olukord pärast seda lolluse kuulutamist veelgi jaburamaks,“ kurdab Mati ja lisab pahaselt: „Marru ajab!“

„Võtke nüüd mõistus pähe ja püsige kodus, ravige end! Keegi saab ju rohud teile koju tuua – ärge minge linna peale viiruseid jagama. Tööandjad võiks kah mõistvamad olla – ega haigest töötajast suurt kasu pole,“ kutsub Mati inimesi üles mõistlikkusele.

Kas ka sinul on mõni ebameeldiv kogemus inimese tõttu, kes haigena pole kodus püsinud? 

Samal teemal

08.01.2019
ÄRA LEVITA VIIRUST! Kui põed grippi, hoia tervetest vähemalt meeter eemale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee