Eesti uudised

Poseidoni topeltmõrva peategelane pääses eluaegsest vangistusest 

Juhan Haravee, 13. veebruar 2019 00:01
RAUAD MAHA: Kahe peale kokku tuleb Erikul (istub) ja Stenil (seisab) nüüd 35 aastat Rootsi kardinate taga veeta.Foto: Tiit Tamme

Harju maakohtu väitel päästis ööklubi Poseidon omaniku Erik Kruusimäe maksimaalsest karistusest see, et prokuratuur ei suutnud kohtus tõestada kahtlust, nagu oleks mees ka teise ohvri eluküünla kustutanud.   

Vendade Kruusimägede käe läbi elu kaotanud meeste lähedased väljendavad kohtusaalist lahkudes: „See pole võimalik, kuidas nad nii kergesti pääsesid!“ Eile kell 9.45 pidi Harju maakohtus kuulutatama otsus kaks aastat tagasi ööklubis Poseidon toime pandud topeltmõrvas ja sellele kaasa aitamises süüdistatud nelikule. Tehnilistel põhjustel lükkus protseduur keskpäevale ning tõi ettearvatult kaasa nii üllatusi kui ka pahameelt.

Kohus mõistis Erik Kruusimäe (39) süüdi Lauri Merimaa mõrvas, mis oli toime pandud piinaval viisil, ning karistas teda 20 aasta pikkuse vangistusega. Sten Kruusimäe (38) mõistis kohus süüdi Sergei Permanovi tapmises ning karistas teda 15aastase vangistusega. Eduard Pavljutšenko (53) mõisteti süüdi kuriteo varjamise eest ja teda karistati kahe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, mille alguseks arvestatakse tema kinnipidamine Lätis 26. juulil 2017. Siim Turta (24) mõisteti süüdi kehalise väärkohtlemise, võõra vara hävitamise ja kuriteo varjamise eest ning talle määras kohus lõpliku liitkaristusena kolme aasta ja nelja kuu pikkuse vangistuse. Siim Turtalt, kelle osalust ööklubi Poseidon süütamises õnnestus kohtus ainsana tõestada, mõisteti Tallinna Linnahalli ASi kasuks välja varaline kahju 5600 eurot. Pavljutšenko käsutuses olnud auto, millega ohvrite laibad Viljandimaale viidi, saab mees muidugi tagasi, nagu ka istmed, mis tuli laibatranspordi käigus sõidukist välja võtta.        

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.10.2019
Poseidoni topeltmõrva osalise pikk vangistus jõustus
13.03.2019
Poseidoni topeltmõrva väidetav osaline vaidlustab süüdimõistmise
27.02.2019
SÕBRAD MEENUTAVAD: kes oli Kemerovo grupeeringu tapetud liige Lauri Merimaa?
20.02.2019
Poseidoni topeltmõrvas süüdi mõistetute isa: üldjuhul on nad tublid poisid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee