Lufthansa lennuk. Pilt on illustratiivne.Foto: Robin Roots
Liis Vaksmann, Marvel Riik 12. veebruar 2019 18:55
Nädala alguses Saksamaale lendama pidanud reisija kirjeldab, kuidas masina mootorist lahvatas välja leek ning reisijatel ei lastud mitme tunni jooksul lennukist väljuda.

"Eile (esmaspäeval – M.R) kell 18.05 Tallinnast Frankfurti startima pidanud Lufthansa lennuk sülitas mootorist tuld. Mootorit käivitama pidanud lisaenergiaallikas purunes ja läks käivitamisel põlema," ütleb lennukis viibinud reisija, viidates, et sama lennukiga taheti kohe ka uuele välja lennata. "Rahvale öeldi, et pole üldse probleem," lisab reisija.

Seepeale olla osa rahvast nõudnud lennukist väljasaamist. "Neile öeldi, et raha tagasi ei anta, kuna piloot on lennuki turvaliseks tunnistanud," jätkab ta toimunu kirjeldamist.

"Lõpuks kutsuti ikkagi mehhaanik lennukit üle vaatama ja lennuk startis neli tundi hiljem, kuid väheste reisijatega. See oli suur ehmatus kõigile lennuki pardal olijatele ja üllatav on sealjuures Lufthansa käitumine," avaldab reisija pettumust.

AS-i Tallinna Lennujaam brändijuht Madis Eesmaa kinnitas Õhtulehele, et 11. veebruaril kell 18.05 Tallinnast Frankfurti startima pidanud lend (LH883) hilines lennuki tehnilise rikke tõttu.

"Pärast lennuki ülevaatust otsustas kapten kell 21.40 startida. Reisijate jaoks väljunud lennul ohtu ei olnud ja turvalisus nii lennuki meeskonna kui lennujaama poolt oli tagatud," kinnitab Eesmaa. Tema sõnul viibis lennuki pardal reisi alguses kokku 78 reisijat, kellest 18 otsustasid mitte lennata.

"Lennujaama andmetel pakkus Lufthansa mahajäänutele võimaluse reisi ümber broneerimiseks ning majutas reisijad hotelli," lisab Eesmaa.

Lufthansa pressiesindaja Boris Ogursky kinnitab omalt poolt, et reisijatele ega lennukile endale mingisugust ohtu polnud.