Martin HelmeFoto: Martin Ahven
Poliitika
12. veebruar 2019 14:26

Martin Helme libauudisest: EKRE ootab rahvuslasi laimanud poliitikutelt avalikku vabandust (129)

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ootab avaliku vabandust poliitikutelt, kes libauudisele tuginedes süüdistasid EKRE-t möödunud aasta lõpus välismaalaste ründamises.

„Kui läinud novembris paisati meediasse uudis nagu oleks EKRE liikmed, rukkilillemärk rinnas, loopinud Stroomi rannas mustanahalist naist ja tema koera kividega, olime erakonnas veendunud, et tegu on väljamõeldise ja laimuga. Nüüdseks on politsei uurimine kinnitanud, et meil oli õigus. Veelgi enam, on selgunud, et multikulti edendajad on politseile süüdimatult valetanud, et tekitada libauudist, mida avalikkuses võimendada ja mille abil rahvuslasi materdada,“ ütles EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

„On selge, et kogu jutt paisati meediasse selge eesmärgiga panna inimesi häbenema oma immigratsioonivastasust ja sundida neid vaikima võttega, et kõik teie argumendid ei oma tähtsust, sest teie inimesed peksavad süütuid välismaalasi. Tegu oli laimukampaaniaga, mille tagant paistavad meie poliitiliste oponentide kõrvad,“ kommenteeris Helme ja lisas, et erakond ootab selgitust ja vabandust kõigilt neilt poliitikutelt, kaasa arvatud kultuuriminister Indrek Saarelt ja siseminister Katri Raigilt, kes EKRE-t välismaalaste ründamises süüdistasid.

„Kui ministrid otsustavad vaikida, järeldame sellest, et libauudiste 
levitamine ja rahvuslike jõudude laimamine kuulub ametlikult praeguse valitsuse poliitilisse arsenali. Samuti loodan, et rahvas selle loo hästi meelde jätab, et inimesi ei oleks võimalik libauudiste ja infooperatsioonidega manipuleerida loobuma toetamast erakonda ja seisukohti, mida nad tegelikult toetavad,“ ütles Helme.

Kultuuriminister Indrek Saar oli paar päeva pärast Facebooki postitust valitsuse pressikonverentsil kommenteerinud, et Eestisse on kahjuks jõudnud rusikapoliitika aeg. 

"Ma pean teiega jagama oma muret," alustas Saar pressikonverentsi. "Nii kurb, kui see ei ole, tuleb mul tänasel päeval öelda, et Eesti on jõudnud rusikapoliitikasse."

Juhtunu ajal äsja siseministriks saanud Katri Raik ütles toona, et selle juhtumiga mindi üle piiri ning tema jaoks lõpeb vabadus seal, kus keegi haiget saab.