Eesti uudised

GALERII KOHTUST | Poseidoni topeltmõrvar ei saanud eluaegset vangistust (51)

Juhan Haravee, 12. veebruar 2019 10:05
Prokuratuur tahab Erik Kruusimäest teha eluaegse vangi. Ta pole sellega mõistagi nõus. Foto: Tiit Tamme
Teisipäeva hommikul kell 9.45 pidi Harju maakohus välja kuulutama otsuse kaks aastat tagasi ööklubis Poseidon toime pandud topeltmõrvas ja sellele kaasaaitamises süüdistatud nelikule, kuid tehnilistel põhjustel lükati otsuse tegemine keskpäevale. Üht kohtualust ähvardas küll eluaegne vangistus, aga kohus määras talle 20 aastat.

Kohus põhjendas otsust sellega, et Erik Kruusimägi, kellele prokurör küsis eluaegset vanglakaristust, tappis antud intsidendis ainult ühe ohvri - Lauri Merimaa.

Samal teemal

Kui eluaegset vangistust kandev 44aastane Romeo Kalda teenis oma karistuse 22 aastat tagasi politseiniku tapmise eest, siis teisipäeval igal juhul pikast karistusest kuulda saavale Erik Kruusimäele heidetakse ette kuritegeliku taustaga meeste tapmist. Inimelu on aga seaduse silmis kõrgeim väärtus ning siin ei saa kohus vahet teha, kelle tapmine on vähemohtlik. Süüdistuse järgi tapsid Erik (39) ja Sten (38) Kruusimägi 2017. aasta 16. jaanuaril Tallinna linnahallis ööklubis Poseidon piinaval viisil kaks väidetavalt Kemerovo kuritegelikku grupeeringusse kuulunud meest: Lauri Merimaa ja Sergei Permanovi. Peale vendade Kruusimägede on kohtu all ka Eduard Pavljutšenko (53) ja 24aastane Siim Turta, kellele prokuratuur heidab ette kuriteo varjamist ja tapmisele kaasaaitamist.

Vennad Kruusimäed eitavad oma süüd kõigis punktides: mida pole teinud, seda pole teinud. Turta ja Pavljutšenko näevad oma šanssi puhtsüdamlikus ülestunnistuses. Vanemale vennale Erikule taotleb prokurör eluaegset vanglakaristust ning aasta nooremale Stenile 20 aastat vangistust. Kuriteo toime panemisele kaasa aidanud ja ohvrite laipade peitmisel Kruusimägesid abistanud Turtale ja Pavljutšenkole palus ringkonnaprokurör Eleliis Rattam mõista vastavalt kolme ning kahe ja poole aasta pikkuse vangistuse.

Keskpäeval otsustas kohus, et Erik Kruusimäe peab vanglas olema 20 aastat, Sten Kruusimäe 15 aastat, Eduard Pavljutšenko 2 aastat ja 6 kuud ning Siim Turta 3 aastat ja 4 kuud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee