Eesti uudised

Teadmata kannatanud ja anonüümne krüptoraha tähendavad keerulist protsessi

POKKERIMÄNGIJA TÕETUND: prokuratuur süüdistab Dennis Einastot hunniku krüptoraha varguses (3)

Asso Ladva, 11. veebruar 2019 20:20
KOHTUSAAL ON TUTTAV PAIK: Dennis Einasto on kohtus ka varem käinud, ikka süüpingis ja nüüd juba viiendat korda.Foto: Aldo Luud

„Sõnadest ja lausetest saan aru, aga loogika, mille abil järeldusteni jõuti, jääb arusaamatuks,“ teatab veel hiljuti meisterlikuks pokkerimängijaks peetud Dennis Einasto pärast süüdistuse ettelugemist kohtusaalis. Talle pannakse süüks võõrastele krüptorahakontodele tungimist, sealt summade endale kantimist ning lisaks veel enam kui kolme miljoni euro puhtaks pesemist. 

Esmaspäevasel avaistungil Tartu maakohtus süüdistuskokkuvõtte ette lugenud riigiprokurör Piret Paukštys on veendunud, et Dennisel olid viis andmebaasi võõraste krüptorahakontode kasutajatunnuste ja paroolidega. Mõnel vaesemal kontol käis ta niisama luusimas, aga kust võtta oli, sealt ka võttis, seisab süüdistuses. Väidetavalt raha päritolu varjamiseks kasutas Dennis tuttavate ja ka oma isa Madise abi, kelle kontodele kandis ta märkimisväärseid summasid, osa sellest maksti sularahas talle tagasi. Sellepärast on Madis Einasto prokuratuuri arvates rahapesija ja on samuti süüdistatavana kohtu ees. Süüdistuse järgi oli parimatel hetkedel Dennise käsutada üle kolme miljoni euro kahtlast raha. Kindlaks tehtud ülekandeid võõrastelt kontodelt on siiski vaid 28 400 euro väärtuses.

Anonüümne krüptoraha

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.02.2019
GALERII | Eesti kuulsused paljastasid oma pokkerinäod

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee