Maailm

Uuendatud kell 11.30

Valgevenes pussitas õpilane koolis surnuks õpetaja ja kaasõpilase (16)

Aadu Hiietamm, 11. veebruar 2019, 11:00
Sündmuskohal.Foto: TASS/Scanpix
Stovbtsõ linna 2. keskkoolis ründas õpilane täna hommikul noaga naisõpetajat ja kolme kaasõpilast, teatas Valgevene siseministeerium. 

Noarünnakust teatati Stovbtsõ siseasjade osakonda kell 8.05. Õpetaja ja üks õpilastest surid saadud haavadesse. Kaks õpilast toimetati haiglasse. Arstide sõnul on nende seisund stabiilne.

Peatnägijate sõnul tuli pussitaja kooli kell 7.40. Ta pani oma portfelli klassiruumi ja läks siis sealt välja. Tagasi tulles ründas ta noaga 50aastast ajalooõpetajat, kes valmistus tundi andma. Noahaava said ka kaks õpetajale appi tulnud õpilast. 

Edasi läks pussitaja kõrvalklassi, kus ründas 17aastast 11. klassi õpilast, kes suri saadud haavadesse. Pussitaja käis pärast seda veel mitmes klassiruumis, mis olid lahti, kuid rohkem ohvreid ei leidnud. 

SÜDMUSKOHT: Stovbtsõ 2. keskkool.Foto: TASS/Scanpix

Pussitaja põgenes teise korruse akna kaudu, kuid tabati kaks tundi hiljem. Tegemist on 2003. aastal sündinud 10. klassi õpilasega, keda nii õpetajad kui ka kaasõpilased pidasid seni rahulikuks poisiks. Enne noarünnakut oli ta kustutanud oma kontod sotsiaalvõrgustikes. Samas koolis õpib ka pussitaja noorem õde.

Stovbtsõ asub 70 kilomeetrit Minskist edelas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee