Eesti uudised

UURING: eestlaste arvates on reegleid ja bürokraatiat liiga palju (16)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 11. veebruar 2019, 08:20
Foto: Teet Malsroos
Jaanuaris  läbiviidud avaliku arvamuse uuring näitas, et 85% küsitletutest peab vajalikuks muudatusi Eesti riigi juhtimises ning toetab normide, bürokraatia ja ametnike arvu vähendamist.

Uuringu tellis Riigireformi Sihtasutus ja selle viis läbi Turu-uuringute AS. Küsimustele vastanute hinnangul on Eesti elu üle reguleeritud ning rahvas toetab bürokraatia vähendamist – toetuse määr küsitletute hulgas oli 83%.

Samal teemal

Üle 90% vastanutest toetas Riigireformi Sihtasutuse ettepanekuid ministrite professionaalsuse tõstmiseks ning sarnane toetus oli ka õigusloome mahu vähendamise ja õiguskeele selguse tagamise ettepanekutele.

Turu-uuringute ASi uuringujuhi Juhan Kivirähki sõnul on avaliku arvamuse järgi vaja kõige rohkem muutust töö parlamendis.

„Koguni 60% vastanutest peab Riigikogu töö reguleerimist riigireformi kontekstis kolme olulisema teema hulka ning pea poolte vastanute (48%) hinnangul on vaja vähendada ametnike arvu. Oluliseks peetakse ka rahva kaasamist õigusloomesse ja otsustamisse (44%-line toetus) ning õigusloome mahu vähendamist ja õiguskeele selguse tagamist (43%-line toetus),” täpsustas Kivirähk

Vandeadvokaadi ja Riigireformi Sihtasutuse nõukogu esimehe Jüri Raidla sõnul on positiivne, et enamus vastanutest toetab Riigireformi Sihtasutuse ettepanekuid.

„Enamiku erakondade valimisplatvormides on riigireform kui järgnevate aastate oluline tegevusvaldkond sees. Seega on riigireform pärast valimisi mitte enam rahva mandaadi, vaid poliitilise tahte küsimus, ”lisas Raidla. 

Turu-uuringute AS uuris veebiküsitluse abil tänavu 9. - 15. jaanuaril avalikku arvamust, et saada teada, mida kodanikud arvavad Eesti riigiuuenduseks tehtud ettepanekute kohta. Küsitleti 1 011 täisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee