Eesti uudised

Kas politsei kontrollkaalud võisid olla taatlemata? (1)

Siim Randla, 11. veebruar 2019, 06:44
Harju maakohusFoto: Tiit Tamme
Harju maakohus rahuldas osaliselt väidetavalt raskema järelhaagisega sõitnud, avarii põhjustanud ja Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuselt trahvi saanud autojuhi kaebuse, milles muu hulgas seati kahtluse alla, kas politsei kontrollkaalud on taadeldud.

Kaebuse esitaja Risto kaitsja Indrek Repnau sõnul tugineti kaebuses sellele, et kaalumisel tehtud arvutuskäik on vale. „Samuti taotlesime, et politsei esitaks kohtule kaalude taatlustunnistused ja kaalude kontrollimist tõendavad dokumendid,“ selgitas ta.

Politsei esitas kohtuistungil vastavad dokumendid. Risto autoga toimus liiklusõnnetus. Kuna pooled ei saanud kokkuleppele, kutsuti sündmuskohale politsei. „Politsei leidis, et õnnetuse põhjustamises on süüdi Risto, samuti tehti tema auto ja järelhaagise kaalumine,“ rääkis Repnau.

Politsei karistas Ristot sõiduki veoseveo nõuete rikkumise ja õnnetuse põhjustamise eest.

Hiljaaegu tegi Harju maakohus otsuse, milles kaitsja sõnul rahuldas Risto kaebuse osaliselt. Kohtuotsusega tunnistati Risto lisaks õnnetuse põhjustamisele süüdi ka autorongi juhtimise eest, mis ei vastanud lubatud massile. Harju maakohtu otsus pole veel jõustunud.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee