Poliitika

PILK PARTEIDELE | Loomakaitsjad: loomadega arvestavad enim rohelised. EKRE programmis ei paista midagi loomasõbralikku (55)

Toimetasid Marvel Riik, Kadri Raal, 11. veebruar 2019 18:00
Pilt on illustratiivne.Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia

MTÜ Loomus liikmed Maaja Mäll ja Kadri Taperson leiavad, et erakondade valimisprogrammide punktid, mis räägivad keskkonna- ja loomakaitsest, on pealiskaudsed, justkui kiirustades lisatud, et oleks midagi ette näidata.

Kuna loomi, inimesest erinevaid liike, puudutab kõik, mis ühiskonnas toimub, siis oleksime pidanud otsima loomateemat erakondade valimisprogrammide kõikidest alapunktidest, näiteks haridusest ja tervisest, rääkimata põllumajandusest ja keskkonnast. Aga – proovisime leida neid, kus on loomad tõesti konkreetselt mainitud.

Ootuspäraselt tundub kõige rohkem loomade huvidega arvestavat Erakond Eestimaa Rohelised. Nende programmis on raierahu nii riigi- kui ka erametsas, liigikaitse protsessi kiirendamine, metsloomade rehabilitatsioonikeskuse loomine, lemmikloomade kiibistamiskohustus, väärkohtlejatelt loomapidamisõiguse ära võtmine eluks ajaks, jahitarandike keelustamine, rääkimata karusloomakasvanduste keelustamisest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.02.2019
PILK PARTEIDELE | Väikeste ja keskmiste ettevõtjate esindaja: erakonnad mainivad meid üsna harva

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee