Juhtkiri

Juhtkiri | Libedad kõnniteed pole kellegi asi?

ohtuleht.ee, 10. veebruar 2019, 18:00

30 KOMMENTAARI

m
maamammi/ 13. veebruar 2019, 12:25
. Linn peab, linn EI TOHI ! Kõik teavad, mis on teiste kohustused ja oma õigused. Aga enda kohustusi ju kellelgi pole ...
m
maamammi , kes hoiab OMA majaümbruse nii korras, et ISE ja teised julgelt käia saaks./ 13. veebruar 2019, 12:12
Kui aga inimesel / firmal / ühistul on kinnisvara, siis k peaks siiski selle OMAMISE õigusega kaasas käima ka kohustusi. Kunagi oli isegi taoline eeskiri, et majaomanik peab korras hoidma krundiga piirneva kõnnitee kuni sõidutee keskjooneni. Nüüd leitakse, et linn, vald, alev - KOV PEAB aga kõik tegema, et omanikel mugav oleks..
t
Triin/ 12. veebruar 2019, 12:02
Selle asemel, et kõnniteede koristamist ajada omanike kaela, võiks linn osta kõnniteede koristamiseks masinad ja kasvõi kasseerida koristus omanikelt sisse. Lihtsam on istuda ja omanikke süüdistada. Kusjuures aastatega on enamus omanikest jätnudki kõnniteed koristamata, sest linn ei täida oma kohustusi ja miks siis omanikud peaksid? Tasuta linnatranspordi ja linnaTV ülalpidamise asemel võiks Tallinna LV ja volikogu hoolitseda linna puhtuse eest. Seda on vist keskerakonnalt palju tahetud, sest tasuta transport ja linnaTV aitavad neil ju võimul püsida.
k
kossa/ 11. veebruar 2019, 18:41
üldiselt võiks tõesti puhastada ka teisi tänavaid,mitte ainult neid,mis viivad linnapea kodust linnavalitsuseni
k
kodanik/ 11. veebruar 2019, 11:21
Mis siin kõnniteedest rääkida. Nägin ise laupäeval, kuidas Tartu Raekoja platsi ääres oleva maja katuselt (linnavalitsusele kuuluv?) kukkus alla suur sahmakas lund. Sealt alt olid läbi kõndinud just kümmekond sekundit tagasi üks neiu ja noormees. Nemad vaatasid lihtsalt ehmunult tagasi.
v
Vana/ 11. veebruar 2019, 10:43
Igal talvel on ajakirjanduses ving üleval - lumi, libe, purikad. Aga kus on innovatsioon, kas kellelgi on mõni uus idee olukorra parandamiseks. Peaks aru saama, et teede ja tänavate hooldusele kuluv raha on sisuliselt mahavisatud, sellest ei jää kevadeks jälgegi. Teiste sõnadega kui teha kõik tänavad nii puhtaks kui ajakirjandus(tibid) tahaksid, tuleks pool sisemajanduse koguproduktist korstnasse kirjutada. Aga mida teha? Esimene asi - jalanõud. Libedaga vana sokk saabaste peale. Aga miks vana sokk, võiks olla spetsiaalne sokk ja kohustuslik nagu turvavöö. Tähemärkide limiit täis, edasi ....
t
11. veebruar 2019, 10:26
Teadagi tänavu on ekstreemne talv. Külm vaheldub tihti sulailmaga. Pole võimalik kõigil kinnistuid piirnevaid kõnniteid õigeaegselt korras hoida. Seda enam kui inimene on vana, puudega ja põhielukoht on mujal. Lumesahad lükkavad soolaseguse lume kõnniteele. See on vastutustundetu kohustada neid inimesi puhastama kõnniteid mis ei kuulu kinnistusse. Miks peaks omal kulul raha eest leidma inimese, kes koristaks kõnnitee? Kohalikele omavalitsustele tohutu raha kokkuhoid.Tekib küsimus, mille alusel karistatakse inimesi ühiskondliku kasuliku tööga?
t
Ta tuleb/ 11. veebruar 2019, 10:08
ta tuleb varsti efioopiast kilekotid liiva täis, veidi kannatust

n
näh/ 11. veebruar 2019, 09:30
A mis siin riigis üldse kellegi asi on?
t
to Sander!/ 11. veebruar 2019, 09:09
Kas mitte Põhiseaduse paragrahv 29? Et inimest ei saa tema tahte vastaselt tööle sundida. Kus on seadus, et mina näiteks peaksin sinu kinnistut hooldama? Või vastupidi. Kui rahvas oleks arukam ja oskaks seadusi, ei teeks keegi linnale kuuluvaid kõnniteid puhtaks, tahaks näha, kes kogu rahvale trahvi teeb? Selliseid seadusi ei saa treida isegi Riigikogu, veelvähem mingi omavalitsus. Õppige, rahvas, enda eest seisma!
t
to Sander/ 11. veebruar 2019, 06:54
Väga õige ! Kõnnitee eest vastutab majaomanik. Olgu see siis ühistu, eraisik või astutus. Kui minul eramajaomanikuna oleks kõnnitee puhastamata saaksin sellised trahvid et pisar siomas, Kui aga linnale kuuluvad kõniiteed on koristamata, siis ei juhtu midagi. Miks ? Teine asi on tõesti see, et teehooldusmasinate juhid on väga hoolimatud. Sõidutee puhtakslükkamine tähendab kõnnitee kinnilükkamist. Isegi nii palölju ei vaevuta, et majade sisse-väljasõiduteedele lumevalle ette ei lükkaks. Sõidetakse risti läbi linna ja nii ongi.See pole hooldus
m
maakas/ 11. veebruar 2019, 06:37
Aga miks nurisete----hääletate ikkagi kesikute poolt, kes teile "tasuta" kartulaid ja puid jagab, bussis, trammis laseb sõita. See kuidas selle "tasuta" peale saab, on teie asi, tänavaid ju puhastatakse "samas mahus" kui eelnevatel aastatel. Lumekoguse vahe lihtsalt. Ega maal pole parem, tsipa veel hullem, me küll ei valinud keske, trügisid ise kaela peale ja võtsid sellegi vähese ATKO, le, mis siiani teedele kulus.
s
Sander/ 11. veebruar 2019, 02:04
"Libedad kõnniteed pole kellegi asi?"-kuidas nii, kelle territoorium, selle asi! Linnas olevad kõnniteed on enamjaolt linna oma, sest eramaja aiast vaevalt mingit kõnniteed läbi käib? See veeuputuse eelne orjanduslik koormis, kus eramaja omanik peab aiataguse kõnnitee korras hoidma, pole kuidagi pädev. Sama võiks nõuda kõndijalt-MIKS pole tal liivakotti kaasas.
j
11. veebruar 2019, 00:26
Ja seda mitta ainult selle aguli teedel
t
Taimi/ 10. veebruar 2019, 23:07
Iga inimene pidi sotside arvates tàhtis olema.Aga tegelikult pole terved linnatàied kellegi asi.Jòudu poliitikud...
v
10. veebruar 2019, 23:06
vanaema,tõmba sokid saabaste otsa,siis ei libise,ma soomes soomlastelt õppisin.

p
10. veebruar 2019, 23:06
Pange sokid saabaste / kingade otsa,siis ei libise.
v
Vanaema/ 10. veebruar 2019, 22:49
Võrus on olukord päris nutune! Olin sunnitud poes käima,see oli küll kohutav teekond!Muide,mul on korralikud talvejalatsid,aga ei adanud ka need midagi.Pooldan ka kõnniteede liivatamist nagu vanasti oli.Ja ilkujatel pole mõtet kommenteerida,head libisemist teile!
e
eesti naine/ 10. veebruar 2019, 22:06
Jah, mina tean, mismoodi talvel tänavad korras hoida. Linnaisad peavad kohustuslikus korras ka ise talvel tänavatel jala käima, et aru saada mis toimub. Sõiduteede puhastamise eest hoolitsetakse meil hästi, sest muidu ei saa linnaisa äkki tööle ja jumal hoidku, ärilõunale või valijatega kohtumisele...Kõige esmane asi mida lumetulekul tegema peab, on hoolitseda kõnniteede puhastamise eest, sest jalakäija on igapidi haavatavam ja abitum ja siis sõiduteed. Ja nii vajadusel mitu korda päevas.
l
Leena Sirp/ 10. veebruar 2019, 21:25
Appi! Lapsed ei saa Arte gümnaasiumist koju! Uputab ja sajab jääpurikaid!
k
KE.valimine/ 10. veebruar 2019, 21:16
libedad teed meid ei huvita ,meid huvitavad Hääled .
p
Paul/ 10. veebruar 2019, 21:11
Kunagi sai maja ette jääle tuhka visatud. Nüüd aga enam ei tohi....
n
nõme & rumal/ 10. veebruar 2019, 20:50
Täna liikusin kolmes linnaosas ja mitte kuskil ei näinud ühtegi ühikut tehnikat kõnniteede koristamisel. Keegi ei teegi nädalahetusel mitte midagi kui ühistute ja majaomanike käsitöö välja jätta. Paar kõnniteed oli näha kus tõenäoliselt öösel oli graaniidipuru puistatud. Aga kuna jalakäijad on kolmanda sordi inimesed siis mingit koristust ei toimu. Punkt. Või on teil seal Valgas teistmoodu?
u
Urmas/ 10. veebruar 2019, 20:29
ENSV ajal sai kirsadele kruvid alla keeratud, need olid nagu naastud! Tänapäeval on müügil juba tehase poolt paigaldatud naastudega saapad! Selge on see, et libedaga peab eelkõige ise ettevaatlikum olema!!!

o
On/ 10. veebruar 2019, 20:18
igaühe enda asi jääda ellu ja terveks igasugustes tingimustes. Tuleb luua täiskasvanute lasteaiad neile, kes ei saa iseendaga hakkama.
s
Stakan K.Butõlkin/ 10. veebruar 2019, 20:06
Üksnes nõmedad ja rumalad nõuavad tänapäeval liivatamist , soolaga libedusetõrjet vmsarnast.. See on ju saast mis satub hiljem meie kopsudesse. iiga mahavisatud liivakilo on mahavisatud raha. Tuleb olla moodne ja ökoloogiline.Tuleb valida vastavad jalanõud , naasttaldadega jalanõusid on poest saada, imbetsiilid. Libedat on aastas mõni üksik päev ja selle livideerimise nimel saastada linnaruumi ja inimeste kopse on kuritegu.
e
eestlasi pole ju/ 10. veebruar 2019, 19:52
linnavalitsuses siis ongi samad arusaamad korrast kui kesk venes
u
uppuja päästmine on uppuja iseenda asi/ 10. veebruar 2019, 19:41
Küll peagi mõni sots või rohepunane tuleb mõttega seadusega reguleerida milliseid jalanõusid tohib talvel kanda. Muidugi koos karistuste ja trahvidega neile kel ülbust sobimatute jalatsitega jääl liigelda.
m
10. veebruar 2019, 18:19
ma ei saa aru, kuhu küll on kadunud eestlaste kaine mõistus ja talupojatarkus! Ainult MEIE otsustada on, mismoodi me oma levinud loodusvarasid kasutame ja mitte keegi ei saa keelata LIIVA kasutamist talvisel libedustõrjel! Me ei pea tooma sisse graniitkillustikku, mis hakkab samamoodi tolmama, kuid samas lõhub ka jalatseid ning kevaditi jääb suur osa ootama teede veeres rohu kasvamahakkamist, et siis tasapisi ajapikku mulla osaks saada. Samamoodi saab ka liivaga! Liiv tagasi kõnniteedele ja jalgradadele! KOHE!
i
inimene/ 10. veebruar 2019, 17:49
Maandteede avariide kohta ütles majandusminister, et valige vastavalt teele sobiv kiirus. Jalakäiatele soovitame sama.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee