Juhtkiri

Juhtkiri | Libedad kõnniteed pole kellegi asi? (30)

ohtuleht.ee, 10. veebruar 2019, 18:00
Foto: Robin Roots
Lõppenud nädalavahetusel võisid paljud end tunda, nagu oleksid nad vastu tahtmist seiklusparki sattunud. Võrdlus takistusrajaga on igati kohane, sest jalakäija pidi rinda pistma konarlikuks külmunud teede, läbimatute hangede, lintidega kinnitõmmatud tänavalõikude ja sügavate lompidega, mille põhjaski varitses seesama salakaval libedus. „Otsi kohta, kust sa saad“ lõppes paljude jaoks autoteedel. Vähemalt pole seal ohtu, et mõni jääkamakas taevast kaela sajaks.

Kuna ilmateade lubab nullilähedasi temperatuure ka alanud nädalaks, siis võib karta, et ebamugavad teeolud kestavad veel mõnda aega. See ei tähenda mitte ainult seda, et turvaliselt tööle ja mujale jõudmiseks tuleks ohtralt aega varuda, vaid paraku ka sedagi, et mõnel inimesel tuleb töölt pikemaks ajaks eemale jääda. Libeduse tõttu kukkujaid, kes vajavad esmaabi, on ainuüksi pealinnas keskmiselt neli-viis päevas, ent mõnel päeval suisa 30. Kukkujate tegelik arv on aga tõenäoliselt veelgi suurem.

Kes siis selle korralageduse eest vastutab? Suisa naljakana kõlab Tallinna abilinnapea Kalle Klandorfi süüdistus lumehelbekeste suunas – ei, mitte nende, mis kevade tulekuga ära sulavad, vaid Klandorf rääkis põlvkonnast, kes ei vaevu labidat kätte võtma, et oma auto välja kaevata. Vaevalt on see probleem niivõrd põlvkondlik, kui lumerohkele talvele on alla vandumas vaat et terve linn. Kuivõrd ka kõige hoolsamad lumekoristajatest majaomanikud kogevad oma meelehärmiks, kuidas sõidutee puhastaja lume taas kõnniteele lükkab, siis kas saabki siis enam imestada, et mupo väljakirjutatud trahvidel ja peaministri hurjutavatel sõnadel pole enam endist mõju?

Linnaisade ülbete repliikide ja samast majast kostvate veelgi kummastavamate mõttesähvatuste – näiteks teisegi abilinnapea, Züleyxa Izmailova idee, et lund tuleks rookima panna elatisvõlgnikud – asemel ootame adekvaatseid selgitusi, kuidas olukorda parandada: kas kõnniteede hooldamise kohustust tuleks ja võiks majaomanike ja linna vahel teisiti jagada, suurendada selleks ettenähtud raha, või midagi muud.

30 KOMMENTAARI

m
maamammi 13. veebruar 2019, 12:25
. Linn peab, linn EI TOHI ! Kõik teavad, mis on teiste kohustused ja oma õigused. Aga enda kohustusi ju kellelgi pole ...
m
maamammi , kes hoiab OMA majaümbruse nii korras, et ISE ja teised julgelt käia saaks. 13. veebruar 2019, 12:12
Kui aga inimesel / firmal / ühistul on kinnisvara, siis k peaks siiski selle OMAMISE õigusega kaasas käima ka kohustusi. Kunagi oli isegi taoline ees...
(loe edasi)
Loe kõiki (30)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee