Eesti uudised

ÕL VIDEO JA GALERII | Kas sea-aasta tulesõu Kalarannas oli ohtlik? (1)

Toimetas Marvel Riik | Video: Stanislav Moshkov, 9. veebruar 2019 21:43
Maasea aasta tuleshow KalarannasFoto: Stanislav Moshkov
Tegemist oli Põhja-Tallinna linnaosa traditsioonilise üritusega, kus süüdati linnaosa elanikelt kokku kogutud mastaapne kuuskedest lõke. Üritusel mattus leekidesse ka selle tarbeks rajatud 3D Maa Sea skulptuur.

Maasea aasta tuleshow KalarannasFoto: Stanislav Moshkov

Kohalviibinu sõnul oli aga üritus ohtlik. Kuna oli tugev tuul, venis tuleleek piireteni, kuhu pealtvaatajad olid kogunenud, rääkimata tulesädemetest, mis rahvale peale sadasid. Peagi aga ajasid turvamehed rahva piiretest kaugemale. „Mul hakkas lapse pärast täitsa hirm. Eelmine aasta oli hoopis teistlaadi üritus. Inimesi oli seekord päris vähe, tõenäoliselt seetõttu, et kõnniteed on jubedas seisukorras. Väga ohtlik ja ebamugav oli sellele üritusele minna. Kuid tõrvikutega tantsijad ja muu oli vahva, lihtsalt väga ebaturvaline,“ ütles pealtnägija.

Üritusel viibinud Õhtulehe fotograafi sõnul tegutsesid turvamehed igati õigesti, et rahva kaugemale ajas. „Nad palusid seda nende endi turvalisuse pärast,“ ütles fotograaf.

Üritusel juhtunut kommenteeris Põhja-Tallinna valitsuse kultuuri ja hariduse peaspetsialist Sten Svetljakov: “Skulptuuri süütamise järgselt lendas sädemeid ühel hetkel ka pealtvaatajate suunas ning turvatöötajad pidid sekkuma. Kuid tuule kiirus ise enesest ei olnud ohtlik ja jäi allapoole Päästeameti poolt kehtestatud piirnormi. Kohapeal olid ka päästjad. Kindlasti linnaosa õpib sellest kogemusest ja püüame üritust muuta veelgi ohutumaks.”

Maasea aasta tuleshow KalarannasFoto: Lugeja foto

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee